Mahmur'da operasyon: 100 IŞİD'li öldürüldü

Mahmur'da operasyon: 100 IŞİD'li öldürüldü
Mahmur'da operasyon: 100 IŞİD'li öldürüldü
Mahmur bölgesine dün yapılan bir saldırıda terör örgütü IŞİD'in 100 militanının öldürüldüğü açıklandı.

RADİKAL - Mahmur bölgesinde dün gece düzenlenen hava saldırılarında 100’den fazla IŞİD mensubunun öldürüldüğü bildirildi. Irak Ordusu’ndan bir yetkili, koalisyona ait savaş uçaklarının Musul’un Güver nahiyesine bağlı Keneşe köyünde dün gece yoğun bombardıman düzenlediğini söyledi.

Rudaw'da yer alan habere göre, Iraklı yetkili, savaş uçaklarının Mahmur’a bağlı Zaviye köyünde de IŞİD’i hedef aldığını ve operasyonlarda en az 100 IŞİD mensubunun öldürüldüğünü ifade etti. Güver-Mahmur Cephesi Komutanı Sirwan Barzani, Peşmerge Güçleri’nin düzenlediği operasyonlarda onlarca IŞİD mensubunun yanı sıra örgütün 6 emirinin de öldürüldüğünü belirtmişti.

IŞİD, ABD Ordusu'nun hesaplarını hackledi

IŞİD, Ezidi kadınları kan vermeye zorlamış


Öldürülen IŞİD emirlerinin; Ebu Mina, Hezife Almani, Ebu Hacr, Ebu Zeyneb, Ebu Hesen Hezlani ve Ebu Ahmed isimli kişiler olduğu kaydedilmişti. IŞİD militanları geçtiğimiz Cuma akşamı saat 20.30 sıralarında 9 koldan Erbil’e 45 kilometre mesafedeki Güwer nahiyesine saldırmıştı. Sirwan Barzani, IŞİD örgütünün halifesi olarak bilinen Ebubekir el-Bağdadi’nin saldırıyı komuta ettiğini belirtmişti.

3 bin Özgür Suriye Ordusu militanı IŞİD'e katıldı

Dünyayı kara kara düşündüren gerçek: 7 bin hayalet IŞİD'çi var

 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Irak

  ,

  Suriye

  ,

  Gece

  ,

  Hava

  ,

  Erbil

  ,

  IŞİD

  ,

  cuma akşamı