Malezya Havayolları uçağı acil iniş yaptı

Malezya Havayolları uçağı acil iniş yaptı
Malezya Havayolları uçağı acil iniş yaptı
Malezya Havayolları'na ait MH148 sefer sayılı uçağın, motor yangını alarmı üzerine kalkışından kısa bir süre sonra acil iniş yaptığı bildirildi.

RADİKAL - Malezya Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, motor yangını alarmı üzerine Avustralya'nın Melbourne Havalimanı'na acil iniş yaptı. Uçağın kalkışından birkaç dakika sonra geri döndüğü belirtildi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Avustralya Hava Hizmetleri Kurumu'nun sözcüsü, "Acil durum ilan edildi. Kabinde motor yangını alarmı vardı. Uçak yakıtını boşaltmak için birkaç tur attıktan sonra geri dönüp güvenli bir şekilde indi" dedi. Yerel medyaya göre Melbourne'den Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'a giden Airbus A330 tipi uçakta 300 yolcu vardı.

Kayıp uçağın sırrını ıslak mendil aydınlatacak mı?

İKİ FACİA YAŞAMIŞTI

Malezya Havayolları geçen yıl iki facia yaşadı. Şirketin uçaklarından biri Mart'ta Hint Okyanusu üzerinde kayboldu. Birkaç ay sonra şirketin başka bir uçağı Ukrayna üzerinde roket isabet etmesi sonucu düştü.

Bu olayın uzun zamandır mali sorun yaşayan ve "teknik olarak iflas ettiği" açıklanan havayollarına güveni daha da azaltabileceği belirtiliyor.

Malezya Havayolları: Resmen battık

Rusya'dan MH17'yle ilgili yeni iddia