Malezya uçağının enkazı bulundu mu?

Malezya uçağının enkazı bulundu mu?
Malezya uçağının enkazı bulundu mu?
Kuala Lumpur'dan Pekin'e giderken 8 Mart 2014'te Güney Çin Denizi üzerinde kaybolan Malezya Havayolları'na ait MH370 sefer sayılı uçağa ait bir parçanın bulunduğu öne sürüldü.

RADİKAL - Geçen yıl 8 Mart'ta Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dan Çin 'in başkenti Pekin'e gitmek üzere havalanan, ancak Güney Çin Denizi üzerinde kaybolan ve uzun süreli çalışmalara rağmen bulunamayan Malezya Havayolları'na ait MH370 sefer sayılı uçağın enkazına ait bir parçanın bulunduğu iddia edildi.

Reuters ’ın haberine göre, Hint Okyanusu'ndaki Reunion Adası'nda görülen uçak enkazının, geçen yıl kaybolan Boeing 777 tipi Malezya uçağına ait olma ihtimali araştırılıyor. Uzmanlar, enkazın kayıp uçağın kanadına benzediğini belirtirken, parçanın akıntıyla sürüklenmiş olma ihtimalinin üzerine duruluyor.

Arama çalışmalarında uçaktakilerden birine ait olduğu düşünülen parçalanmış valiz bulundu

Malezya uçağı 5 bin metrede aranacak

İKİ GÜN İÇİNDE ORTAYA ÇIKABİLİR

Keşfin ardından açıklamalarda bulunan Malezya Ulaştırma Bakanı Yardımcısı Abdülaziz Kapravi, Reunion Adası’ndaki enkazın Boeing 777 tipi bir uçağa ait olduğundan “neredeyse emin olduklarını” belirtti. Kapravi, Malezyalı ekibin Madagaskar’ın yaklaşık 600 kilometre doğusunda bulunan adaya doğru yola çıktığı bilgisini verdi ve enkazın MH370’e ait olup olmadığının iki gün içinde belirlenebileceğini vurguladı.  Avustralyalı yetkililer ise adada bulunan enkazın araştırmada “büyük bir ipucu” olarak kabul edildiğini söyledi.

Hint Okyanusu üzerinde Malezya uçağını arama çalışmalarına katılan Yeni Zelanda'ya ait bir uçak

Malezya Havayolları: Resmen battık

239 KİŞİYLE KAYBOLMUŞTU

Malezya Havayollarına ait Boeing 777 tipi uçak, Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 8 Mart 2014'te 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile kaybolmuştu. Olay, uçağın kaybolmasıyla ilgili neredeyse bir buçuk yıldır hiçbir ipucu bulunamaması nedeniyle havacılık tarihinin en esrarengiz olayı olma özelliği taşıyor.

Avustralya tarafından yönetilen arama çalışmaları Hint Okyanusu'nun güneyine yoğunlaşmıştı. Reunion Adası arama yapılan bölgenin yaklaşık 6 bin km batısında bulunuyor. Adaya yakın bölgede düşen başka uçaklar da olmuştu ancak burada MH370, bu bölgede kaybolan tek Boeing 777 tipi uçak.

Malezya Havayolları uçağı acil iniş yaptı


  ETİKETLER:

  Avustralya

  ,

  Reuters

  ,

  Çin

  ,

  8 Mart

  ,

  Kayıp

  ,

  İddia