Mali'de otele saldırı: 4 ölü

Mali'de otele saldırı: 4 ölü
Mali'de otele saldırı: 4 ölü
Mali'de silahlı saldırganların Birleşmiş Milletler çalışanlarının sıklıkla kullandığı bir otele düzenlediği saldırıda en az 4 kişi hayatını kaybetti.

RADİKAL – Batı Afrika ülkesi Mali’nin başkenti Bamako’nun kuzeydoğusunda yer alan Sevare kasabasında, Birleşmiş Milletler çalışanlarının sıklıkla kullandığı Debo adlı otele silahlı saldırı düzenlendi. Cihatçı oldukları düşünülen militanlar, en az dört kişiyi öldürürken, güvenlik güçleriyle militanlar arasında çatışma çıktığı bildirildi. İddialara göre otelin içinde beş kişi de rehin alındı.

Reuters’ın haberine göre, otelden dumanların yükseldiği ifade edilirken, görgü tanıklarına göre cesetlerden biri otelin önünde görüldü. İki askerin yaşamını yitirdiği çatışmalarda üç askerin de yaralandığı kaydedildi. Yetkililer, patlayıcı yelekli bir militanın da öldüğünü sözlerine ekledi.

Ordu sözcüsü Souleymane Dembele, otelden biri doğu Avrupalı olmak üzere dört kişinin kaçtığını belirtirken, otelde Güney Afrika, Fransa ve Ukrayna vatandaşlarının kaldığı bildirildi.