Maliki'den Kerkük'e 2 bin asker

Maliki'den Kerkük'e 2 bin asker
Maliki'den Kerkük'e 2 bin asker
Irak Başbakanı Nuri El Maliki Kerkük'te konuşlu bulunan 12. Tümen Komutanlığı'na 2 bin asker atadı. Askerlerin 650'si Kerküklülerden olacak.

IRAK - Irak Başbakanı Nuri El Maliki Kerkük’te konuşlanan 12. Tümen Komutanlığı'na 2 bin asker atamasına onay verdi. 12. Tümen Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada 2 bin askerden 650’sinin Kerküklülerden olacağı belirtildi.
Dicle Operasyonlar Komutanlığı'na bağlı Irak ordusu 12. Tümen Komutanı General Muhammet Said Halaf yaptığı basın açıklamasında Başbakan Nuri Maliki’nin Kerkük için 2 bin askerin yeni atamasına onay verdiğini açıkladı.
Tümen komutanı açıklamasında 2 bin askerden 650’sinin Kerkük halkından olacağını açıkladı. Tümen komutanı açıklamasında atama için başvuruların KONE bölgesindeki eğitim merkezinden yapılacağını açıkladı. General Muhammet Said Halaf Başbakan Maliki'nin Sahva güçlerinin de Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na katılmasını kabul ettiğini ve maaşların da 500 bine yükseltilmesini kararlaştırdığını açıkladı.
Ülkenin farklı illerinde yapılan protesto gösterilerine de değinen Komutan, provokasyonlara dikkat edilmesini isteyerek Başbakan ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanı Nuri Maliki’nin talimatı üzerine ordu güçlerinin dikkatli ve titiz davrandığını açıkladı. (Ahmet Haşim MUHTAROĞLU/DHA)