Mariupol'a saldırı: 15 ölü

Mariupol'a saldırı: 15 ölü
Mariupol'a saldırı: 15 ölü
Ukrayna'nın doğusunda yer alan Mariupol kentine top mermisiyle düzenlenen bombardımanda 15 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

RADİKAL – Ukrayna’nın doğusunda ordunun ağır saldırıya başlamasının ardından can kayıpları artmaya devam ediyor. Bugün Mariupol kentine top mermisiyle düzenlenen bombardımanda 15 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu.Russia Today’de yer alan habere göre, Kiev hükümeti olaydan Rus yanlısı ayrılıkçıları sorumlu tutarken, ayrılıkçılar, silahlarının kente saldırı yapabilecek kadar yakında olmadığını belirtti. RIA Novosti’ye konuşan Donetsk’teki ayrılıkçıların sözcüsü, “Milislerimizin Mariupol’a top mermisi bombardımanı yapacak kadar yakında bir silah sistemi yok. Bizim mevkilerimiz çok daha uzak” ifadelerini kullandı ve “Edindiğimiz istihbarata göre, bombardıman, Mariupol’un merkezine 10 kilometreden daha az bir mesafede bulunan Stariy Krim bölgesinden yapıldı. Ukrayna ordusunun mevzisi orada. Bunun Ukrayna ordusu tarafından yapılan bir provokasyon olduğuna inanıyoruz” dedi.

Ukrayna ordusu Donetsk Havalimanı'ndan çekiliyor

Ukrayna ordusu Donetsk'te hastane bombaladı

YİNE SİVİLLERİN OLDUĞU BÖLGEYE

Ayrılıkçıların açıklaması, Ukrayna İçişleri Bakanlığı’ndan bir yetkilinin, Donetsk’in 110 kilometre güneyinde bulunan kentin bombalanmasından ayrılıkçıları sorumlu tutmasının ardından geldi. Mariupol Belediyesi ise ölü sayısının 15 değil 3 olduğunu öne sürdü.

Ukrayna ordusu Donetsk'e ağır saldırı başlattı


Grad çoklu roketatarla yapıldığı tahmin edilen saldırının yerleşim yerine yapıldığı ve arabaların ve binaların zarar gördüğü ifade edildi.

Rus yanlısı ayrılıkçılar ateşkese 'hayır' dedi

Donetsk'te otobüs durağına top mermili saldırı: 13 ölü

Kremlin: Barış görüşmeleri ertelenebilir