Marmaris'teki otelde İngiliz turistlere tepki çeken gösteri

Marmaris'teki otelde İngiliz turistlere tepki çeken gösteri
Marmaris'teki otelde İngiliz turistlere tepki çeken gösteri
Marmaris'te bulunan Club Hotel Pineta'da yapılan bir animasyon gösterisi İngiliz turistleri kızdırdı. Gösteri kapsamında pelerinli bir kişinin havuz kenarına gelerek Arapça bağırması, akıllara Tunus'ta bir IŞİD militanının gerçekleştirdiği plaj katliamını getirdi.

RADİKAL – Marmaris’te bulunan Club Hotel Pineta, gerçekleştirdiği animasyon gösterisiyle İngiliz turistleri kızdırdı. IŞİD animasyonu kapsamında pelerinli bir kişinin havuz kenarına gelerek Arapça bağırması turistleri korkuttu.

İngiliz Sun gazetesinin haberine göre, gösterinin başlamasının ardından turistler kaçışmaya başladı. Pelerinli otel çalışanının silahına uzanır gibi yaptığı esnada karşısında altı yaşında bir kız çocuğunun olmasının da paniğe yol açtığı ifade edildi.

Marmaris'teki otelin şovuna İngiltere'den tepki

BİR KEZ DAHA YAŞANMIŞTI

Yaşananları anlatan Jade Daines adlı İngiliz turist, “İnsanların ne olup bittiği konusunda fikri yoktu, en kötüsünden korktuk. Resepsiyona gittiğimizde güldüler” sözleriyle yaşananları anlattı. Jade, seyahat firmasına dava açacaklarını da sözlerine ekledi.  

Ağustos’ta yine Marmaris’te benzer bir olay meydana gelmiş ve İngilizlerin tepkisini çekmişti. 26 Haziran’da Tunus’ta bir IŞİD militanı plajda ateş açmış ve 38 turist hayatını kaybetmişti. Animasyonların bu saldırıyı hatırlattığı ifade ediliyor.

Tunus'taki sahil katliamını IŞİD üstlendi

Tunus'taki otel baskınından korkunç detaylar

Katliam selfie'si tepki topladı