Marmaris'teki otelin şovuna İngiltere'den tepki

Marmaris'teki otelin şovuna İngiltere'den tepki
Marmaris'teki otelin şovuna İngiltere'den tepki
Marmaris'teki beş yıldızlı oteldeki bir şov İngiltere'den eleştiri topladı. Çoğunlukla İngiliz turistlerin yaşamını yitirdiği Tunus'taki otel saldırısından kısa süre sonra yapılan şovda, militan gibi giyinen kişilerin havuz başına gelmesinin turistler arasında panik yarattığı vurgulandı.

RADİKAL - İngiliz gazetesi The Sun, Marmaris'teki beş yıldızlı bir otelde gerçekleştirilen animasyon şovunu manşetine taşıdı. Militan gibi giyinen animatörlerin havuz başındaki şovunu eleştiren gazete , "Otel personelinden İngilizlere iğrenç IŞİD saldırısı" başlığını attı. Otel yetkilileri, haberin çarptırıldığını belirtti.

Olayın, IŞİD'in Tunus'taki bir otelin plajında düzenlediği terör saldırısından altı hafta sonra gerçekleştiğini belirten The Sun, söz konusu şovun İngiliz turistleri paniğe soktuğunu iddia etti. Oteldeki müşterilerden Jason Phythian isimli İngiliz elektrikçi, animatörlerin ellerindeki sahte silahlarla geldiğinde, kendisi dahil birçok turistin havuz başında güneşlendiğini söyledi.

İngiliz turist Jason Phythian, oteldeki şovda yapılanları The Sun gazetesine anlattı.

The Sun'a konuşan 43 yaşındaki Phythian, "İçlerinden biri, üzerinde 'benzin' yazan bir kovayla bana koştu. Üzerime döktü ve bir çakmak çıkardı. Ne olduğunu anlamadığım için ayağa fırladım" dedi.

'FOTOĞRAF KESİLMİŞ'

Habere göre, olayın ardından yaşanan rahatsızlık için özür dileyen İngiliz tur operatörü "Jet2holidays", otel yönetiminin bundan sonra yapılacak şovlarda bu tarz kostümlerinin kullanılmayacağı konusunda bildirim yaptığını belirtti. Şirket sözcüsü, "Bu, Hollywood temalı bir havuz başı şovuydu. Rambo ve Superman karakterlerini içeren bu şov, otelin misafirlerinden her zaman olumlu tepki almıştı" dedi.

Hürriyet'e konuşan otel yetkilileri ise The Sun gazetesinde çıkan haberi yalanlayarak, şov sırasında müşteriler arasında panik yaşandığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Otel yetkilileri ayrıca, haberdeki fotoğrafların kesilerek kullanıldığını ve durumun çarpıtıldığını ifade etti.

MISIR’DAKİ OLAYI HATIRLATTI

Benzer bir olay, Tunus saldırısından sadece bir gün sonra Mısır'da yaşanmıştı. Sina Yarımadası'nda Kızıldeniz kıyısındaki turizm merkezi Şarm El Şeyh'te bir otelin animasyon ekibi, sahte silahlarla sahildeki turistleri korkutmuştu. Smokinli bir otel çalışanını, elindeki oyuncak revolver'i İngiliz bir turistin kafasına dayarken gösteren bir fotoğraf İngiliz Daily Mail gazetesinde yayımlanırken, otel müşterileri durumdan şikâyetçi olmuştu.

Tunus Libya'yla arasına duvar örüyor

İngiltere'den "Tunus'tan ayrılın" uyarısı

Müze ve plaj saldırganları aynı kampta eğitilmiş