Maymuna makyajlı işkence

Maymuna makyajlı işkence
Maymuna makyajlı işkence
ABD'de Teresa Bullock adlı kadının evinde baktığı maymuna makyaj yaptığı video, hayvan hakları savunucularını çileden çıkardı.

RADİKAL – ABD ’nin Ohio eyaletinde yaşayan Teresa Bullock adlı kadın , evinde çektiği ve maymuna makyaj yaptığı videoyla hayvanseverleri kızdırdı. İnternette videonun “sevimli” olduğunu düşünenler bulunsa da, hayvan hakları savunucuları, maymunun kaşlarının alınması ve makyaj yapılmasını vahşilik olarak niteliyor.

Daily Mail ’de yer alan habere göre, Angel adlı maymunun 18’inci yaşını kutladığını belirten Teresa Bullock, maymunun cımbızla “kaşlarını alıyor.” Daha sonra nemlendirici krem, göz kalemi, rimel ve ruj süren Bullock, Angel’ın sağlık sorunları yaşadığını ve aldığı ilaçlar nedeniyle “diğer maymunlardan biraz daha insan olduğunu” söyledi.

MAYMUNLAR EVCİL HAYVAN OLMAMALI

Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler’in (PETA) İngiltere Direktörü Mimi Bekhechi, maymunların evcil hayvan olarak satın alınmasının yanlış olduğunu vurgulayarak, bu tip videoların ardından insanların maymun bakmaya özendiğini söyledi. Hayvan hakları savunucuları, videodaki maymunun vücut dilinin korktuğunu gösterdiğinin altını çizdi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İngiltere

  ,

  Kadın

  ,

  Mail