Mazgala gizlenen Japon etek altı röntgencisini saçı yakalattı

Mazgala gizlenen Japon etek altı röntgencisini saçı yakalattı
Mazgala gizlenen Japon etek altı röntgencisini saçı yakalattı
Japonya'da mazgal altına saklanarak geçen kadınların etek altı fotoğraflarını çeken 28 yaşındaki Yasuomi Hirai gözaltına alındı.

RADİKAL - Japonya'da beş saat süreyle mazgal altına gizlenerek gelip geçen kadınların etek altı fotoğrafını çekmeyi amaçladığı söylenen erkeği saçları ele verdi. AFP'nin haberine göre, Kobe kentindeki Hyogo bölgesi polis sözcüsü, 28 yaşındaki Yasuomi Hirai'nin 28 cm. genişlikteki mazgala kendisini sıkıştırdığını, ama saçının demir ızgaranın köşesine takıldığını ve kimi yayaların dikkatini çektiğini belirtti.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, sözü edilen olayın kıyı kentinde, Ağustos ayında meydana geldiği, ama Hirai'nin, ayrıntılı bir soruşturma ardından ancak Pazartesi günü gözaltına alındığı açıklandı. Polis daha ayrıntılı açıklama yapmadıysa da Sports Hochi adlı bulvar gazetesi, Hirai'nin 5 saat süreyle mazgalın altında akıllı telefonuyla fotoğraflar çektiğini yazdı.

Yerel basın, Hirai'nin 2 yıl önce de aynı suçtan gözaltına alınmış olduğunu belirtti. Hirai'nin o sırada, polise, "Yeniden doğarsam kaldırım taşı olmak istiyorum" dediği bildirildi.