Medvedev: Biz Rusya'yı terör tehdidinden koruyoruz

Medvedev: Biz Rusya'yı terör tehdidinden koruyoruz
Medvedev: Biz Rusya'yı terör tehdidinden koruyoruz
Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, Rusya'nın Suriye'de düzenlediği operasyonlar hakkında yaptığı açıklamada, 'Biz Rusya'yı terör tehdidinden koruyoruz, çünkü ülke içinde terörle mücadele etmek yerine bunu sınırlarımız dışında yapmak daha iyi' dedi.

RADİKAL - Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, Rusya'nın Suriye 'deki operasyonlarının Rus vatandaşlarını terör tehdidinden korumak için düzenlendiğini söyledi.

Medvedev "Rossiya 24" TV kanalına yaptığı açıklamalarda, "Bizim savunma maliyetlerimiz az değil. Bu maliyetler ülkemizin mevcut durumuyla ve Silahlı Kuvvetleri'nin yeniden yapılanması ile açıklanabilir. Aynı zamanda bütçemiz Suriye'de Rusya'nın gerçekleştirdiği görev gibi diğer askeri görevlerimizi yerine getirmek için de yeterlidir" dedi. Başbakan açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"Rus halkını terör tehdidinden koruyoruz, çünkü ülke içinde terörle mücadele etmek yerine bunu sınırlarımız dışında yapmak daha iyi. Maalesef, Rusya'nın terörle mücadelede çok ağır deneyimleri var." (Siyamend Kaçmaz/DHA)

İngiltere: Rusya'nın hava saldırılarının yalnızca yüzde 5'i IŞİD'i hedef alıyor

Rusya: Jetlerimiz Suriye'de 24 saatte 20 kez havalandı

Muallim: BM'nin barış müzakerelerine katılacağız

Irak Başbakanı: Rusya Irak'ta da vurabilir