Medvedev ve Putin 1 Mayıs gösterilerine katıldı

Medvedev ve Putin 1 Mayıs gösterilerine katıldı
Medvedev ve Putin 1 Mayıs gösterilerine katıldı
Rusya Devlet Başkanı Dmitry Medvedev ile Başbakan Vladimir Putin, birlikte 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına katıldı. Putin ve Medvedev, kutlamaların ardından bir bara giderek dostluklarını pekiştirdi.

Siyamend KAÇMAZ

MOSKOVA - Moskova’da sabah erken saatlerde başlayan kutlamalara Başbakan Vladimir Putin, siyah bir palto ve kravatsız beyaz gömlek ile katılırken, Medvedev beyaz spor bir kaban ile Kremlin Sarayı’nın yanında yer alan Manej Meydanı’na gelerek, 1 Mayıs yürüyüşüne katıldı.

Moskova’da bayram havasında geçen 1 Mayıs kutlamalarına bu düzeyde katılımın en son 1996 yılında Boris Yeltsin ile gerçekleştiği belirtildi.

Sabah saatlerinden itibaren Moskova’nın en işlek caddesi olan Tverskaya Caddesi’nde toplanan 100 binin üzerinde kişi ellerinde bayrak ve pankartlarla yürüyüşü marş ve şarkılar eşliğinde başlattı.

Rusya Bağımsız Sendikalar Federasyonu Başkanı Aleksandr Şerlukov, Rusya Devlet Başkanı Dmitriy Medvedev ve Başbakan Vladimir Putin’in 1 Mayıs gösterilerine katılmasını "tarihi bir olay" olarak değerlendirdi.

Kutlamaların ardından bir self-servis lokantaya giden Putin ve Medvedev, burada birlikte yemek yedi. İkili barda da incelemelerde bulunduktan sonra bira içerek siyasi dostluklarını pekiştirdi. (dha, Radikal)