Medvedev'den Davutoğlu'na yanıt geldi

Medvedev'den Davutoğlu'na yanıt geldi
Medvedev'den Davutoğlu'na yanıt geldi
Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Kimse bizden görevimizi yaptığımız için özür beklemesin' sözüne yanıt verdi: Türk hükümeti tuhaf bir pozisyon aldı, yaptıkları açıklamalar lüzumsuz

RADİKAL -  Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev,  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘Kimse bizden görevimizi yaptığımız için özür dilemesin” açıklamasına yanıt verdi. Medvedev, 'Türk hükümeti tuhaf bir pozisyon aldı ve yaptığı açıklamalar lüzumsuz' dedi.  "Türkiye’ye uygulanan özel ekonomik tedbirler, gerekmesi halinde genişletilebilir" diyen Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev’in konuşmasına şöyle devam etti: "Bu tedbirler Türkiye ekonomisi için hassas olabilir ama Rusya’nın ekonomik çıkarlarını en az seviyede etkileyecek. Rusya bu konuda pragmatik olacak."

Hükümetten Rusya’da faaliyet gösteren Türk iş dünyasına, Türkiye’ye getirilen ekonomik tedbirlerin içeriğini açıklama talimatı veren Medvedev, “Türk iş dünyası, Ankara’nın politikalarının rehini olmuştur” dedi. (Sputnik)

Rusya'dan Türkiye'ye 'ithalat' kısıtlaması: Sebze-meyve de yasak kapsamında

Davutoğlu: Rusya ile her düzeyde görüşmeye hazırız

Kremlin: Putin ve Erdoğan görüşmeyecek


  http://www.radikal.com.tr/148311014831102

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user1140185

  Ya bizim siyasetcilerimiz kalabalığı görünce heycana kapiliyorlar atıp tutuyorlar dışardada Rusların pesindeler biz rusyayla her konuda görüşmeye hazırız diyorlar.hem arablarin uğruna uçaklarını düşürün hem yalvarin.

  - user854713

  Turkiye hakı 4 senedir turk hukumetinin Suriye politikasından bır sey anlamadıki siz anlıyasınız