Medya devi Murdoch'tan yeni pazar gazetesi

Medya devi Murdoch'tan yeni pazar gazetesi
Medya devi Murdoch'tan yeni pazar gazetesi
Medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu "News International" şirketi İngiltere'de bu haftasonu yeni bir tabloit pazar gazetesi çıkaracak.

Şirketten gazete çalışanlarına gönderilen e-postada, Murdoch'ın yeni gazetenin ilk sayısının basımı için Londra'da olacağı belirtildi. "News International" şirketi geçen yıl telekulak skandalının ardından, 168 yıllık pazar gazetesi "News of the World"u kapatmak zorunda kalmıştı. News of the World gazetesinin kapatılmasının ardından, basında, Murdoch'ın İngiltere 'de yeni bir pazar gazetesi çıkarabileceği konuşuluyordu. Sun gazetesinin bugünkü sayısında manşetinden duyurduğu yeni gazete haberinde, "Bugünden itibaren favori gazeteniz haftanın yedi günü basılacak, her gün Sun günü olacak" denildi. 

1969 yılından beri gazetenin sahibi olan Murdoch geçen hafta geldiği Londra'da "çok yakında" yeni bir haftasonu tabloit gazetesi çıkaracağını söylemişti. Sun gazetesinin İngiltere'deki günlük tirajı yaklaşık 3 milyon. Sun, İngiltere'nin en yüksek, dünyanın ise 10'uncu en yüksek tirajlı gazetesi. Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch İngiltere'de ayrıca, Times gazetesi ile Sky haber kanalının sahibi. News Corporation şirketinin sahibi 80 yaşındaki Murdoch, geçen yıl sahibi olduğu News of the World gazetesinin telekulak skandalına karıştığının ortaya çıkmasının ardından İngiliz Parlamentosunda oğlu James Murdoch'la birlikte ifade vermişti. (AA)


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  İngiltere

  ,

  haber

  ,

  Medya

  ,

  Pazar