Meksikada 7.6'lık deprem

Meksikada 7.6'lık deprem
Meksikada 7.6'lık deprem
Meksika'nın Acapulco kenti yakınlarında şiddetli bir deprem meydana geldi.

Meksika’nın güneyinde Pasifik okyanusu kıyısındaki Acapulco kenti yakınlarında şiddetli bir deprem meydana geldi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Enstitüsü depremin şiddetini 7.9 olarak duyurdu, ardından 7.6 olarak düzeltti. Meksika Ulusal Deprem Enstitüsü ise depremin şiddetini 6.9 olarak duyurdu. Enstitüye göre deprem Acapulco'nun 150 kilometre kadar uzağındaki Ometepec'te ve 10 kilometre derinde meydana geldi.

Başkent Mexico City'de hissedilen depremin kentte paniğe neden olduğu, halkın sokağa döküldüğü, telefon hatlarının kesildiği belirtildi.

Bu arada, ABD Jeolojik Araştırmalar Enstitüsü'nden yapılan açıklamada, daha önce 7,9 olarak duyurulan depremin büyüklüğünün 7,6 olduğu belirtildi.

Enstitü, depremin merkez üssünün Oaxaca bölgesinde olduğunu ve Acapulco kenti yakınlarında meydana geldiğini açıkladı.

CAN VE MAL KAYBI YOK
Merkez üssü Guerrero Eyaleti'nde olduğu bildirilen ilk depremin ardından, Mexico City'de hissedilen güçlü bir artçı sarsıntı meydana geldiği kaydedildi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Enstitüsü'nün 7,6 büyüklüğünde olduğunu açıkladığı depremin, ilk belirlemelere göre başkentte herhangi bir hasara yol açmadığı bildiriliyor.

Devlet Başkanı Felipe Calderon, Twitter hesabına gönderdiği mesajlarda ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadığını duyurdu.

Mexico City Belediye Başkanı Marcelo Ebrard da kentin su ve diğer önemli altyapı sistemlerinde herhangi bir sorun olmadığını kaydetti.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Deprem

  ,

  Twitter

  ,

  Meksika

  ,

  Belediye

  ,

  Telefon

  ,

  Enstitü