Meksika'da askeri helikoptere saldırı: 3 ölü

Meksika'da askeri helikoptere saldırı: 3 ölü
Meksika'da askeri helikoptere saldırı: 3 ölü
Meksika'da bir uyuşturucu karteline yönelik operasyon kapsamında devriye gezen askeri helikopterin açılan ateş sonucu düşürüldüğü ve 3 askerin hayatını kaybettiği, 12 askerin de yaralandığı bildirildi.

RADİKAL - Meksika 'nın batısında yer alan Jalisco eyaletinde bir uyuşturucu karteline yönelik operasyon kapsamında devriye gezen askeri helikopterin silahlı kişiler tarafından düşürülmesi sonucu üç asker hayatını kaybetti.

Ulusal Savunma Birimi yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Jalisco'da devriye gezen helikopter saldırganların ateş açması sonucu zorunlu iniş yaptı. Yetkililer, helikopterdeki üç askerin öldüğünü ve 12 askerin de yaralandığını bildirdi. Jalisco Valilik sözcüsü Gonzalo Sanchez, polisle çete üyeleri arasında çıkan bir çatışmada ise bir polis memuru ve bir vatandaşın yaşamını yitirdiğini belirtti.

15 POLİS ÖLMÜŞTÜ

Jalisco'nun kırsal bölgesinde Puerto Vallarta'dan Guadalajara'ya gitmekte olan polis konvoyuna 7 Nisan'da kimliği belirsiz silahlı kişilerce düzenlenen saldırıda, 15 polis memuru ölmüş ve 5 polis de yaralanmıştı.

Jalisco eyaletinde Meksika'nın en güçlü uyuşturucu karteli olarak kabul edilen "Jalisco Yeni Nesil" isimli kartelin hakim olduğu biliniyor. Kartelin lideri Heriberto Acevedo Cardenas, 23 Mart'ta polisle çete arasında çıkan çatışmada öldürülmüştü. (AA)