Meksika'da balina tekneye saldırdı: 1 ölü

Meksika'da balina tekneye saldırdı: 1 ölü
Meksika'da balina tekneye saldırdı: 1 ölü

Fotoğraf arşivdir

Meksika'nın sahil kenti Cabo San Lucas'ta bir balinanın tekneye saldırması sonucu bir kişi hayatını kaybetti, iki kişi de yaralandı.

RADİKAL - Meksika 'nın Pasifik kıyılarındaki sahil kenti Cabo San Lucas'ta balina saldırısı can aldı. Associated Press'te yer alan habere göre, Kanadalı bir turist, içinde bulunduğu tekneye boz balinanın saldırması sonucu ağır yaralandı. 45 yaşındaki kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İtfaiye şefi Juan Carvajal Figueroa, iki kişinin de yaralandığı olayın turistleri taşıyan teknenin turdan limana dönüşü sırasında yaşandığını açıkladı. Figueroa, boz balinanın sudan fırlayıp teknenin üstüne atladığını söyledi.Turu düzenleyen Cabo Adventures adlı şirketin yaptığı açıklamada; "Balina tekneye yandan çarptı ve iki kişiyi yaraladı. Ağır yaralanan bir diğer yolcu ise ne yazık ki daha sonra hastanede hayatını kaybetti" ifadeleri yer aldı.

Guardian 'da yer alan habere göre, hastanedeki yaralılardan biri, yapılan tedavinin ardından taburcu edilirken, diğerinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. ( Hürriyet )