Meksika'da gömülü ceset ve kesik başlar bulundu

Meksika'da gömülü ceset ve kesik başlar bulundu
Meksika'da gömülü ceset ve kesik başlar bulundu
Meksikalı yetkililer, ülkenin güneyindeki Guerrero eyaletinde, toprağa gömülü 10 ceset ve 11 kesik insan başı bulunduğunu açıkladı.

RADİKAL - Son zamanda 43 öğrencinin kaybolmasıyla sarsılan Meksika'da, toprağa gömülü 10 ceset ve 11 kesik insan başı bulundu. Yetkililer, mezarların Chilapa de Alvarez belediyesi sınırları içerisinde bulunduğunu açıkladı.

Savcı Miguel Angel Godinez Munoz, dedektiflerin bölgede 6 yerde inceleme yaptıklarını, cesetlerin çoğunun ellerinin bağlı olduğunu işkence izlerine rastlandığını söyledi. İncelemede aynı bölgede toprağa gömülmüş olarak 11 kesik insan başı bulunduğunu bildiren Munoz, kesik başların 4 plastik poşet içinde olduğunu kaydetti.

Meksika'da belediye başkanının eşine hapis cezası

Meksika kayıp öğrenciler için sokakta


BÖLGEDE TOPLU MEZARLAR BULUNMUŞTU

Guerrero eyaletinde öğretmenlerin çalışma koşullarını protesto eden 43 öğrenci polisle çatışmış, 27 Eylül 'de son kez araçlara bindirilirken görülen öğrencilerden bir daha haber alınamamıştı. Öğrencilerin bulunması için düzenlenen operasyonlar sırasında bölgede toplu mezarlar bulunmuş ve mezarlardan çok sayıda ceset çıkarılmıştı. Yapılan testlerde, cesetlerin kayıp öğrencilere ait olmadığı belirlenmişti.

Meksika'da kanlı çete hesaplaşmaları yaşanmış, bu olayların birinde öldürülen çete üyelerinin cesetleri otobanda üst geçide asılmıştı. (AA)

Meksika'da kartele girmek için insan kalbi yemişler

Meksika'nın baş belası: Uyuşturucu kartelleri