Meksika'da kartele girmek için insan kalbi yemişler

Meksika'da kartele girmek için insan kalbi yemişler
Meksika'da kartele girmek için insan kalbi yemişler
Meksika'nın uzun yıllardır süregelen problemi olan uyuşturucu kartellerinden bir kısmının, bünyesine katılacakları insan kalbi yemeye zorladığı açıklandı.

RADİKAL – Meksika’nın batısındaki Michoacan eyaletinin Federal Güvenlik Komiseri Alfredo Castillo, ülkedeki kartellerden bir kısmının, bünyesine katılacakları, daha önce öldürdükleri insanların kalplerini yemeye zorladığını açıkladı. Castillo, kartellerin bu uygulamayı “casusların kökünü kazımak” amacıyla yaptığını belirtti.

Russia Today’de yer alan habere göre, uygulamanın karteller arasında yaygın olmadığını ifade eden güvenlik yetkilisi, görgü tanıklarının, Tapınak Şövalyeleri ve Michoacana Ailesi kartellerinin insan kalbi yediğine şahit olduğunu söyledi. Castillo, “Kartele giriş törenlerinde insanların parçalanmasından kalplerinin servis edilmesine kadar birçok şey yapılıyor” dedi.

Meksika'da gömülü ceset ve kesik başlar bulundu

Meksika'nın baş belası: Uyuşturucu kartelleri

Meksika'da 11 yeni ceset bulundu


Her iki kartelin de 2014’te hayatını kaybeden Nazario Moreno tarafından kurulduğunu belirten Castillo, “yamyamlık” törenlerinin ne zaman ve nerede gerçekleştiği konusunda bilgi vermedi.

Meksika'da belediye başkanının eşine hapis cezası

Meksika'da kayıp 43 öğrenci skandalında gelişme