Merkel'den Ankara mesajı: Korkakça bir davranış

Merkel'den Ankara mesajı: Korkakça bir davranış
Merkel'den Ankara mesajı: Korkakça bir davranış
Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Başbakan Davutoğlu'na gönderdiği taziye mesajında, 'Bu terör saldırıları doğrudan sivil haklar, demokrasi ve barışı hedefleyen korkakça bir davranıştır' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Ankara 'da yaşanan terör olayları nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu'na taziye mesajı gönderdi. Merkel mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Saygıdeğer Başbakan, sabah saatlerinde Ankara'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği terör eylemlerini büyük bir üzüntü ve dehşet ile öğrendim. Bu vesileyle en samimi duygularla taziyelerimi belirtmek isterim. Bu terör saldırıları doğrudan sivil haklar, demokrasi ve barışı hedefleyen korkakça bir davranıştır. Kurbanların çoğu şiddete karşı yapılan bir miting için bir araya gelen gelmek isteyen kişilerdi. Bu kişilere saldırı, doğrudan toplumsal dayanışmayı hedef almaktadır. Yıldırma ve korku yayma çabasıdır. Ben, Türk Hükümeti ve milletinin birlik olacağından ve  teröre karşı gereken demokratik cevabı vereceğinden eminim. Alman halkının duygu ve düşünceleriyle bu zor anlarınızda sizlerin yanında olduğunu belirtmek isterim. Lütfen taziye dileklerimi kurbanların yakınlarına da iletin. Yaralılara acil şifalar diliyorum." (Ahmet Yıldırım/DHA)

TSK: Ankara'daki menfur terör saldırısını şiddetle kınıyoruz

3 günlük ulusal yas ilan edildi

Syriza: Ankara'daki saldırıları protesto için herkesi Sintagma'ya çağrıyoruz

Katliamda can verenler arasında 9 yaşında bir çocuk da var