Merkel'in bitkin görüntüsünün nedeni Yunanistan'daki referandum mu?

Merkel'in bitkin görüntüsünün nedeni Yunanistan'daki referandum mu?
Merkel'in bitkin görüntüsünün nedeni Yunanistan'daki referandum mu?
Almanya Başbakanı Angela Merkel, 'Yunanistan krizi' hakkında bugün Fransız Cumhurbaşkanı Hollande ile Paris'te yapacağı görüşmesinin öncesinde objektiflere son derece bitkin bir görüntüyle yansıdı. Fotoğraf, Yunanistan'daki 'Hayır' oyuyla ilişkilendirildi.

RADİKAL - Alman Şansölye Angela Merkel, bugün çekilen bir fotoğrafta oldukça yorgun ve dağınık göründü. AB ile Atina arasında yaşanan krizin önemli aktörlerinden biri olan Merkel'in Yunan halkının referandumdaki 'Hayır' tercihinden hemen sonra çekilen bu görüntüsü "Referandum sonuçları mı yıprattı" sorusunu gündeme getirdi.

Almanya Başbakanı Merkel bugün Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Paris’te Euro Bölgesi’nin geleceğini görüşecek. Merkel görüşmeden önce Berlin’de görüntülendi. Şansölye’nin oldukça bitkin ve yorgun olduğu gözlendi. Objektiflere takılan bu an 'tarihi bir kare' olarak kayıtlara geçti.

Merkel'i son derece yorgun gösteren fotoğrafın, Yunanistan’da borçların ödenmesi için ek tedbirler içeren 'kemer sıkma' paketinin halkoyuyla reddedilmesinin hemen ardından çekilmiş olması dikkat çekti.

AP: Yunanistan için insani yardım düşünülmeli

Çipras: Yunan halkı nasıl bir Avrupa istediğine karar verdi

Yunanistan'da anket şirketlerinin referandum fiyaskosu

 


  http://www.radikal.com.tr/139187713918773

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hayal dünyası - user413575

  Bitik dediğiniz Merkel, sizin o sözde cevval liderlerinizi cebinden çıkartır. Bekleyin görün. Solculuğunuzu az ötede oynayın.

  normal - hale

  siz hiç uykudan kalkınca aynaya bakmıyor musunuz? sanki Türk filmlerindeki gibi (hala türk dizilerinde de devam ediyor) ölürken bile pür makyaş olacak insan. kadının doğal hali. zaten gelmiş üç otuzuna...

  EGE'DE GEMİLERİN Mİ BATTI MERKEL? - Ali Karatay

  Her zaman sermaye emekçileri yiyip bitirmez, bazen tersi de olur. Topunuzu çökerteceğiz; insanlık bankalarınızdan büyüktür, bunu zamanı geldiğinde gösterecek size.