'Meşrubat kralı'nın parmaklarını kestiler

'Meşrubat kralı'nın parmaklarını kestiler
'Meşrubat kralı'nın parmaklarını kestiler
Çin'in 'meşrubat kralı' olarak bilinen en zengin işadamı, 68 yaşındaki Zong Qinghou, sabahın erken saatlerinde Hangzhou kentindeki evinin etrafında yürüyüş yaptığı sırada saldırıya uğradı.

PEKİN – Çin’in 'meşrubat kralı' olarak bilinen en zengin işadamı, 68 yaşındaki Zong Qinghou, sabahın erken saatlerinde Hangzhou kentindeki evinin etrafında yürüyüş yaptığı sırada saldırıya uğradı.

Ülkenin en büyük içecek ürünleri şirketi Wahaha'nın sahibi olan işadamının saldırı sırasında bazı parmaklarının koptuğu bildirildi. Medya kuruluşları, kopan birkaç parmağın Zhejiang Tıp Fakültesi’nde yerine dikildiğini belirtirken, işadamının hayati tehlikesinin bulunmadığını kaydetti.

Sabah saatlerinde sosyal medyada çeşitli söylentilere yol açan saldırının arkasından ise iş arayan bir göçmen çıktı. Polis tarafından öğleden sonra yakalanan 49 yaşındaki saldırgan, Zong’a iş isteğini kabul etmediği için saldırdığını söyledi.

'Meşrubat Kralı' olarak nitelenen Zong Qinghou, 20 milyar dolara yakın servetiyle ülkenin en zengini konumunda bulunuyor ve 2007'den beri Forbes'un dünyanın en zenginleri listesinde yer alıyor.


SADİ KAYMAZ / DHA