Michael Brown kararına ünlüler tepki gösterdi

Michael Brown kararına ünlüler tepki gösterdi
Michael Brown kararına ünlüler tepki gösterdi
Ferguson'da silahsız siyah Michael Brown'ı öldüren polis Darren Wilson'ın yargılanmamasına yönelik karara ünlüler de tepki gösterdi.

RADİKAL – Aralarında Katy Perry, Rihanna, Pharrell, LeBron James ve Kobe Bryant’ın da bulunduğu ünlü isimler, Ferguson’da silahsız siyah Michael Brown’ı öldüren polis Darren Wilson'ın yargılanmamasına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Twitter ve Instagram üzerinden tepkilerini dile getiren ünlüler ve yazdıkları şu şekilde:

Katy Perry: Ferguson’a dualarımı gönderiyorum ve eşit bir ABD için dua ediyorum.

Pharrell Williams: Ferguson’daki karar hakkında kalbim kırıldı. Hepimiz barış için dua edelim.

Rihanna: Ünlü şarkıcı, Instagram’dan “Gerçekler” yazarak, üzerinde “… için adalet! İsim bölümünü boşluk bıraktım çünkü gelecek yıl muhtemelen buna ihtiyacım olacak” ifadelerinin bulunduğu bir pankartın fotoğrafını paylaşarak aynı olayın ABD’de sık sık tekrarlandığını ima etti.

LeBron James: Twitter hesabından Trayvon Martin ve Michael Brown’ın sarıldığı bir resim paylaşan basketbolcu, “Aileler için çok üzülüyorum. Şiddet çözüm değildir. Misilleme de çözüm olamaz” yazdı.

Lena Dunham: Tüm sevgim Michael Brown’ın ailesiyle beraber. Onların gücü ve cesaretini takdir ediyorum, üzüntülerini paylaşıyorum ve değişim ve adaleti görmeleri için dua ediyorum.

Magic Johnson: Siyahların sebepsiz yere öldürülmesini engellemek için birlikte çalışmalıyız. Ferguson’da adalet yerini bulmadı.

Chris Rock: Cinayetin suç olup olmadığına karar vermek 100 gün almıyor, olmadığının insanlara nasıl açıklanacağı ise 100 gün sürüyor.

NE-YO: Bu akşam Ferguson için dua ediyorum.

Missy Elliot: Twitter hesabından ağlayan smiley paylaştı.

Uzo Aduba: “Herkes için özgürlük ve adalet”

Moby: Darren Wilson Michael Brown’ı takip etti ve öldürdü. Jüri bu basit veriyi nasıl anlamıyor?

Shonda Rhimes: “Karanlık karanlığı kovamaz; bunu yalnızca ışık yapabilir. Nefret nefreti kovamaz; bunu yalnızca sevgi yapabilir” - Martin Luther King, Jr.

Gabrielle Union: Buruk kalp, kızgın ruh… biz önemliyiz. HEPİMİZİN hayatı önemli. Bizi duyun, hissedin, bize saygı duyun… HEPİMİZE.

Matthew Morrison: Barış dualarımı Ferguson’a gönderiyorum.

Orlando Jones: Hayattaki bazı şeyler üzücüdür ama şaşırtıcı değildir.

Derleyen: Neşe İdil