Michael Moore evini mültecilere açtı

Michael Moore evini mültecilere açtı
Michael Moore evini mültecilere açtı
ABD'li yönetmen Michael Moore, evini Suriyeli mültecilere açma kararı aldı.

RADİKAL - ABD Temsilciler Meclisi Suriyeli mültecilerin ülkeye kabul edilmesine sınırlama getirirken, ülkenin yönetimine muhalif sinemacılardan Michael Moore mültecilere evini açtı.

Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, Suriyeli mültecilerin eyalete alınmasına karşı çıkan Michigan Valisi Rick Snyder'ı sert bir dille eleştiren Moore, "Bu hareketiniz utanç verici, biliyorsunuz, anayasaya da aykırı. Sadece ABD Başkanı bu tür yasal şeylere karar verebilir" ifadelerini kullandı.

Moore, Michigan'daki 700 metrekarelik evini de mültecilere açtığını ilan edip, "Vali Snyder, beni hayal kırıklığına uğrattınız. Anti-Hıristiyan ve merhametsiz hareketleriniz ve yasal Suriyeli mültecileri engelleyen diğer 25 valiyle bir olmanız, beni hayal kırıklığına uğrattı" dedi. Ünlü yönetmen, "Bu arada Michigan'ın kuzeyindeki 700 metrekarelik evim belki biraz küçük ama kablo TV var, kablosuz internet var, yeni bir bulaşık makinası bile aldım. Sıcak bir çikolata için istediğiniz zaman gelin" açıklamasını yaptı.

Aylan'ın fotoğrafını gördükten sonra düğünlerini iptal ettiler

Michael Moore özellikle ABD'de 11 Eylül sonrası özgürlüklerin kısıtlanması, silah satışını kontrol altına alınması ve işçi hakları konularında yaptığı filmlerle ses getirdi. "Benim Cici Silahım", "Fahrenheit 9/11" en önemli filmleri. (OdaTv) 

Ege'de korkunç görüntü: Yunan sahil güvenliği mülteci botunu patlattı

'Tüm mültecileri başlarından vuralım' diyen politikacı istifa etti