Michelle Obama'ya 'maymun' benzetmesi yapan spiker kovuldu

Michelle Obama'ya 'maymun' benzetmesi yapan spiker kovuldu
Michelle Obama'ya 'maymun' benzetmesi yapan spiker kovuldu
ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama için canlı yayında 'Maymunlar Chennemi'nden gelmiş gibi görünüyor' yorumu yapan Venezuelalı spiker işinden kovuldu.

RADİKAL - ABD 'nin güney bölgesinde İspanyolca yayın yapan Univision kanalının ödüllü moda yorumcusu Rodner Figueroa, canlı yayında First Lady Michelle Obama için "Obama Maymunlar Cehennemi’nden gelmiş gibi görünüyor” yorumu yapınca işinden oldu. Figueroa’nın bu gafı üzerine Univision kanalı 17 yıllık çalışanını kovduğunu açıkladı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, programın hemen ardından özür dileyen spikerin geri adımı da işe yaramadı. Kanal ırkçılık yaptığını söylediği spikeriyle ilgili "Figueroa’nın kanalımızın değer ve görüşleriyle hiçbir şekilde örtüşmeyen haberini kınıyoruz. Bunun sonucu olarak Bay Figueroa’nın işine son veriyoruz” açıklamasını yaptı.

Kuzey Kore, Obama'ya 'maymun' dedi!

'BAYATLAMIŞ IRKÇI SAÇMALIK'

Bu hafta Michelle Obama’ya maymun benzetmesi yapan tek mecra Univision kanalı olmadı. Obama çiftinin geçen pazartesi günü yaptıkları Belçika ziyareti sırasında, ülkenin sıra dışı çıkışlarıyla bilinen gazetesi De Morgen de çifti açıkça maymun gibi gösteren bir fotoğraf kullandı.

Ülkede büyük yankı uyandıran ve eleştirilerin hedefi olan ‘Maymun Obama’lar fotoğrafıyla ilgili "Bayatlamış ırkçı bir saçmalık” yorumları yapılmasına rağmen gazete geri adım atmadı.

Maymun Obama krizi