Mikdad: Suriye'ye açılan savaş, kitle imha savaşı gibi

Mikdad: Suriye'ye açılan savaş, kitle imha savaşı gibi
Mikdad: Suriye'ye açılan savaş, kitle imha savaşı gibi
Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, Suriye'de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Mikdad, ülkenin kuzeyindeki örgütlerin ilerlemesinde Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar'ı suçladı.

RADİKAL – Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, Lübnan gazetesi El Bina’ya konuştu. Mikdad, Suriye’de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdiği söyleşide, örgütlerin ilerlemesinden Türkiye , Suudi Arabistan ve Katar’ın sorumlu olduğunu söyledi.

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın haberine göre, son iki haftada Suriye’ye açılan “şeytanca savaşın” kitle imha savaşına benzediğini ifade eden Mikdad, “Suriye’nin düşmanları, hedeflerine ulaşırken silah, para, Batı ve Siyonist medyayı kullandı” dedi. Mikdad, “Suriye’ye karşı kampanya, Türkiye’nin, Suudi Arabistan ve Katar’ın yöneticilerinin de desteğiyle Suriye’nin kuzeybatısına yaptığı saldırıyla başladı. Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye, birçok ülkeden binlerce teröristi harekete geçirdi” ifadesini kullandı.

İran'dan Davutoğlu'nun Süleyman Şah ziyaretine tepki

AKP LİDERLERİNİN HASTA ZİHİNLERİ’

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Eşme’de bulunan Süleyman Şah Türbesi’ne yaptığı ziyaret hakkında da açıklamalarda bulunan Mikdad, Davutoğlu’nun “Suriye’nin egemenliğini ihlal ettiğini” vurgulayarak, “Süleyman Şah ziyareti, AKP liderlerinin hasta zihinlerine Osmanlı rüyalarının döndüğünün ve Türkiye’nin planlarının ortaya çıktığının işaretidir” dedi.

Suriye'den Davutoğlu'nun Süleyman Şah ziyaretine tepki

‘TÜRKİYE’DE EĞİTİM , İSRAİL’DEN DESTEK’

Öte yandan, önceki gün El Manar’a konuşan Mikdad, Suudi Arabistan ve Katar’ın Suriye’de olayların başladığı günden itibaren “silahlı terör gruplarını finanse ettiğini” söylemiş ve “Silahlı terör grupları askeri ve katliam eğitimlerini Türkiye’de alıyor ve İsrail bu terör gruplarına her türlü yardım ve desteği sağlıyor” ifadesini kullanmıştı.

IŞİD Palmira yakınlarında 30 sivili öldürdü

İran: Suriye'ye desteğimiz sınırsız