Militanların Yermuk'tan çıkışı askıya alındı

Militanların Yermuk'tan çıkışı askıya alındı
Militanların Yermuk'tan çıkışı askıya alındı
Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyindeki Haver el-Asvad ve Filistin mülteci kampı Yermuk'tan 2 bini aşkın militan ve ailelerinden oluşan 4 bine yakın kişinin tahliyesine ilişkin anlaşma, İslam Ordusu lideri Zehran Alluş'un öldürülmesinden sonra askıya alındı.

RADİKAL - Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyindeki El Kadam bölgesinden 2 bini aşkın militan ve ailelerinden oluşan 4 bine yakın kişinin tahliyesine ilişkin BM aracılığında varılan anlaşma askıya alındı.

Hizbullah'ın televizyon kanalı El Menar'ın haberine göre, Suriye'de İslam Ordusu'nun lideri Zehran Alluş'un dün Şam'da düzenlenen hava saldırısı sonucu öldürülmesinin ardından askıya alındığı belirtildi. Haberde, militanlar ve sayıları bin 500'ü bulan aile üyelerini almaya gelen otobüslerin de geri döndüğü kaydedildi.

Suriye'de Esad karşıtı militanlar Yermuk'tan ayrılıyor

Suriye hükümeti ve cihatçıların anlaşması kapsamında aralarında El Nusra Cephesi ve IŞİD mensuplarının da bulunduğu militanlar, BM gözetiminde Yermuk'tan ayrılacaktı. Kamptan ayrılacakların Suriye'nin kuzeyinde IŞİD kontrolünde bulunan Rakka'ya geçişlerine izin verilecekti.

Yermuk bölgesini ve kampını yeniden güvenli hale getirmeyi amaçlayan anlaşmanın ardından bölgede mahsur kalan 18 bin sivile yardım ulaştırılması hedefleniyordu.

IŞİD'den Hamas'a tehdit: Kökünüzü kazıyacağız