Mısır'da 183 kişiye idam cezası verildi

Mısır'da 183 kişiye idam cezası verildi
Mısır'da 183 kişiye idam cezası verildi
Mısır'da Müslüman Kardeşler'i destekledikleri gerekçesiyle 183 kişiye idam cezası verildiği bildirildi.

RADİKAL - Mısır'da bir mahkeme , ülkede yasa dışı ilan edilen Müslüman Kardeşler hareketini desteklediği belirtilen 183 kişiyi idam cezasına çarptırdı. Cezaya çarptırılanlar Ağustos 2013'te Kardasa kasabasında 16 polisin öldürülmesinde rol oynamaktan suçlu bulundu.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, 2013 yılında askeri darbeyle iktidardan indirilen ve hapse atılan Müslüman Kardeşler yanlısı Muhammed Mursi'nin destekçilerine karşı ülkede geniş çaplı operasyonlar yürütülüyordu. Şu ana kadar binlerce Müslüman Kardeşler destekçisinin askeri rejim tarafından tutuklandığı tahmin ediliyor.

Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi, Müslüman Kardeşler hareketini "ulusal güvenlik karşısında bir tehdit" olarak tanımlıyor.


  http://www.radikal.com.tr/128518412851841

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Zulme Ortak Olmak - user404812

  Darbeci zalim, Mısır'ın yeni fravunu ve tam bir militarist tran olan sisi, tüm darbeci ve zalimler gibi varlığınden kendi kendine korku için bir ruh ile yaşadığı içindir ki, hala mazlum ve günahsız insanları da idam ederek gözdağı vermeye devam ediyor.Daha ilginç olanı da, başta bir çok arap ülkesi olmak üzere; tüm zalime destek verdikleri için gerçekleşen başta bu idamlar olmak üzere tüm hukuksuzluklara ortak oluyorlar.Ne yazık ki,bu zalimlerle aynı karede görüntü vererek Ezher-i Şerif gibi dünyaca meşhur bir Üniversitenin başındaki şeyh de ortaklığını bozan bir beyanı hala olmadı.Allah, zalimlerden ve zalimliklerden tüm vicdan sahibi kullarını muhafaza eylesin.