Mısır'da ateist öğrenciye 3 yıl hapis cezası verildi

Mısır'da ateist öğrenciye 3 yıl hapis cezası verildi
Mısır'da ateist öğrenciye 3 yıl hapis cezası verildi
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan ateist olduğunu açıklayan 21 yaşındaki Mısırlı öğrenciye 'İslam'a hakaret ettiği gerekçesiyle' üç yıl hapis cezası verildi.

RADİKAL - Mısır 'da bir öğrenciye, sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan ateist olduğunu açıkladığı gerekçesiyle üç yıl hapis cezası verildi.

Sol'da yer alan habere göre, Karim al-Banna isimli 21 yaşındaki Mısırlı öğrenci, Facebook üzerinden ateist olduğunu açıkladı. Bunun üzerine taciz edilmeye başlayan öğrenci polise başvurdu. Polis ise "İslam'a hakaret ettiği" iddiasıyla Banna'yı gözaltına aldı. Uzun süre gözaltında tutulan al-Banna'ya üç yıl hapis cezası verildi.

"İslam'a hakareti" suç sayan Mısır Anayasası nedeniyle geçtiğimiz Haziran'da da Kıpti bir Hristiyan'a altı yıl hapis cezası verilmişti.


  http://www.radikal.com.tr/1270718127071810

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yeter artik.... - ercan02

  Hos görüsüzlük islamda ne yazikki almis basini gidiyor. Bakiniz; Suudi Arabistanda bir Blockçuya bin kirbaç cezasi. Misirda cezaevi cezasi, ISIT in hakim olduklari yerlerde kafa kesme. Iranda "devrim" den sonra ateislerin asilmalari. Türkiyede her Ramazan ayinda yemek yedikleri için dövülen, tartaklanan insanlar. Onlar sürekli saygi ve anlayis beklerken baska düsünenleri katletme, cezalandirma yetkilerini kendilerinde bulabiliyorlar.

  bende ürperdim - birizmirli

  Bir yorumcu bizde olduğunu sanmış ve ürpermiş. Aynı duyguları bende hissettim ve acı acı düşündüm. Demek ki bu noktaya gelmişiz. Bu son derece düşündürücü , nereye gittiğimizi bizi nelerin beklediğini artık düşünme zamanı değil,. bir şeyler yapma zamanı geldiğini de gösteriyor. Durum vahim.

  orta çağ - user899771

  dünyayı 1000 yıl geriden takip ediyorlar

  Hosgoru dini - user602218

  Muslumanlikta zorlama yoktur. Bu dini kabul etmezseniz sadece kellenizi alirlar veya bir kac yil hapis ve kirbac cezasiyla kurtarabilirsiniz.

  Bunlar islamin engizisyon mahkemeleri - baizzet1925_379

  Nerede oldugu hiç farketmiyor bunlara dur demek lazim. Açikcasi bu dindarlar çagdisi. Insanlara din adina ceza verme hakkini kim bunlara vermis.

  BÖYLE KORKUTUCU HABER YAPMAYIN.. - Düzgün Baba

  Bu haberin Türkiye'de olduğunu zannedip bir anda içim ürperdi. Ama böyle giderse bizde de böyle kararlar çıkabilir. Haber yaparken de biraz daha özen ..

  Malum! - vemerald

  İslamiyette hiiiiç zorlama yoktur! Sevgi' ve barış dinidir!