Mısır'da bombalı saldırı: 6 kişi öldü

Mısır'da bombalı saldırı: 6 kişi öldü
Mısır'da bombalı saldırı: 6 kişi öldü
Mısır'da Ariş kentinde bomba yüklü araçla gerçekleştirilen intihar saldırısında 6 kişi öldü, 12 kişi de yaralandı.

RADİKAL - Mısır'ın Sina Yarımadası'ndaki El-Ariş kentinde bulunan bir otele düzenlenen intihar saldırılarında 1'i yargıç, 2'si intihar eylemcisi 6 kişinin hayatını kaybettiği, aralarında siviller ve güvenlikçilerin de bulunduğu 12 kişinin yaralandığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Sina Yarımadası'ndaki Kuzey Sina ilinin merkezi Ariş kentinde yer alan ve parlamento seçimlerini denetlemekle görevli yargıçların ikamet ettiği "Swiss Inn" otelini korumakla görevli güvenlik güçlerinin, otele girmeye çalışan patlayıcı yüklü araca müdahale ettiği belirtilerek, aracın, otelin önünde bulunan kontrol noktasının dışında infilak ettiği ifade edildi.

Ayrıca, güvenlik güçleri ile otele yaya ulaşmaya çalışan intihar eylemcisi arasında çatışmanın çıktığı kaydedilen açıklamada, intihar eylemcisinin üzerindeki bombayı patlattığı kaydedildi.

Açıklamada, söz konusu saldırılarda ve daha önce meydana gelen saldırılarda 1 yargıç, 2 güvenlik personeli, 1 sivil ve 2 intihar eylemcisinin öldüğüne işaret edilirken, 2 danışman, 8 güvenlik personeli ve 2 sivilinin yaralandığı aktarıldı.

Güvenlik kaynakları daha önce, Ariş'te parlamento seçimlerini denetlemekle görevli yargıçların ikamet ettiği bir otelin yakınında bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu 3 polis ile bir yargıcın öldüğünü, 10 polis, 2 hakim ve 2 de sivilin yaralandığını açıklamıştı. (AA)