Mısır'da güvenlik güçleri turist konvoyunu vurdu: 12 ölü

Mısır'da güvenlik güçleri turist konvoyunu vurdu: 12 ölü
Mısır'da güvenlik güçleri turist konvoyunu vurdu: 12 ölü
Mısır İçişleri Bakanlığı, Batı Sahra'da turistlerin bulunduğu araçlara yanlışlıkla açılan ateş sonucu Meksikalı ve Mısırlı 12 turistin öldüğünü açıkladı.

PORT SAID – Mısır'da polis ve askeri güçler, içinde Meksikalı ve Mısırlı turistlerin bulunduğu konvoya yanlışlıkla ateş açtı. Olayda 12 turist öldü, 10'u ise yaralandı.

Mısır İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bu gece polis ve askerlerden oluşan bir ekip, ülkenin batısındaki çöl bölgesinde terörist unsurları takip ederken, yanlışlıkla Meksikalı bir turist konvoyu olan 4 tane araca nişan alıp ateş açtı. Meksikalı ve Mısırlı turistlerden oluşan 12 kişi öldü. 10 kişi ise hastaneye kaldırıldı. Turist araçlarının yasak bir bölgeye nasıl ve neden girdiği soruşturuluyor" denildi.

Ölü ve yaralılar içerisinde kaç kişinin Meksikalı olduğuna dair bilgi ve başka detay verilmedi.

IŞİD, dün Twitter 'dan yaptığı açıklamada, Mısır'ın batısındaki çölde ordunun düzenlediği bir saldırıyı geri püskürttüklerini iddia etmişti.

Libya sınırında yer alan Batı Sahra'da özellikle de insan ve silah kaçakçılığının sıklıkla yaşandığı gözleniyor. Mısır güvenlik güçleri, bölgede son iki yıldır sınır güvenliğini sağlamak için yoğun bir şekilde bulunuyor.

(CİHAN - AA)

 


  http://www.radikal.com.tr/143360814336082

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  turkiyede olay cok farkli ya zaten.. - user1132826

  Aragora, caglayan adliyesinde savciyi kurtarayim derken savci ve rehin alanlari olduren mukemmel turk polisine ne diyorsun merak ediyorum:) savcinin uzerinden cikan kursunlar polislere aitti. hatirlar misin? oncelikle yapilmasi gereken sey ozelestiri:)

  BU MISIRLILAR Bİ ALEMDİR.. - ARAGORA

  Yıllar önce,bu mısır sas komandoları,bir rehine pazarlığında baskın yapıp hem teröristleri hem de rehinelerin hepsini öldürmüşlerdi.O zamanlar;''başa gelecek en kötü şey mısır komandolarıyla kurtarılmaktır '' diye espriler üretilmişti..Şimdi de aynısı olmuş..Yani bu mısırlılar çok meşhurdur..Dikkat mısıra turist murist gitmeyin..Zaten o piramitleri de onlar yapmadı.