Mısır'da refarandum gerilimi

Mısır'da refarandum gerilimi
Mısır'da refarandum gerilimi
İskenderiye'de dün meydana gelen olaylarda tutuklanan muhaliflerin yakınları ve bazı aktivistler bugün Başsavcılık binası önünde gösteri düzenledi.

İSKENDERİYE- İskenderiye'de el-Kaid İbrahim cami önünde dün meydana gelen olaylarda tutuklanan muhaliflerin yakınları ve bazı aktivistler bugün Başsavcılık binası önünde gösteri düzenledi.

Mısır güvenlik güçleri gösterilerin yapıldığı Menşiye Meydanı'ndaki Başsavcılık binasını güvenlik çemberine alırken, protestocular Müslüman Kardeşler (İhvan) Teşkilatı ve İçişleri Bakanlığı aleyhinde sloganlar attı. 

Göstericiler tutuklananların serbest bırakılması çağrısında bulunurken, bazıları çocuklarının suçsuz yere tutuklandığını ve bu nedenle sınavlara giremediklerini kaydetti. 

İskenderiye Üniversitesi Öğrenci Birlikleri Başkanı İslam Abdülaziz, güvenlik güçlerinin olaylarla ilgisi olmayan iki tıp öğrencisini gözaltına aldığını öne sürdü. 

Dün Mısır'ın en büyük ikinci kenti İskenderiye'de el-Kaid İbrahim Camisi önünde taraflar arasında başlayan gösteriler yaklaşık 7 saat sürmüş ve güvenlik güçleri olayla ilgisi olduğundan şüphelenilen kişileri gözaltına almıştı.  (AA)