Mısır'da sokağa çıkma yasağı

Mısır'da sokağa çıkma yasağı
Mısır'da sokağa çıkma yasağı
Ordu, Süveyş Kanalı illeri olarak bilinen 3 kentte sokağa çıkma yasağının kararlılıkla uygulayacağını açıkladı.

PORT SAİD - Mısır 2. Ordu Komutanı Tümgeneral Ahmed Vasfi, ordunun, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin dün aldığı sokağa çıkma yasağını Süveyş Kanalı illeri olarak bilinen İsmailiye, Port Said ve Süveyş'te kararlılıkla uygulayacağını açıkladı.

Vasfi düzenlediği basın toplantısında, “Ordunun görevi güven ortamını sağlamaktır. Sokağa çıkma yasağının getirilmesinin amacı, kaos ortamını yaymak ve kamu huzurunu bozmak isteyen unsurları yakalamaktır. Süveyş Kanalı illerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak” dedi.

Sağlık, basın ve kamusal alanlarda çalışanların yasağa tabi olmayacağını belirten Vasfi, saldırganların yakalanması için güvenlik güçleriyle koordineli çalıştıklarını ve polisin belirleyeceği bölgelerde güvenlik çemberi oluşturacaklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi dün Süveyş Kanalı illeri İsmailiye, Port Said ve Süveyş'te 30 gün boyunca yerel saatle 21.00'den 06.00'ya kadar sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.

Kararın açıklanmasının akabinde sokağa dökülen göstericiler, kararın uygulanmaya başlamasına rağmen gece yarısına kadar gösterilere devam etmişti. (aa)


  ETİKETLER:

  Mısır

  ,

  Kamu

  ,

  Gece

  ,

  İlan

  ,

  güvenlik