Model yarışmasında bomba ihbarı

Model yarışmasında bomba ihbarı
Model yarışmasında bomba ihbarı
Almanya'da sunuculuğunu Heidi Klum'un yaptığı 'Almanya Top Modelini Arıyor' adlı yarışmanın TV'den canlı olarak yayınlanan finali, bomba ihbarı nedeniyle iptal edildi.

RADİKAL - Almanya 'da düzenlenen "Almanya Top Modelini Arıyor" isimli yarışmanın TV'den canlı olarak yayınlanan finali, bomba ihbarı nedeniyle iptal edildiği bildirildi. İhbarın ardından binlerce izleyici salondan tahliye edildi.

Polis yetkililerinin açıklamasına göre yarışmanın düzenlendiği Mannheim'daki SAP Arena'ya telefonla saat 21:07'de bomba ihbarı yapıldı. Kimliğini açıklamayan bir kadının yaptığı ihbar üzerine yaklaşık 10 bin seyircinin bulunduğu salonun boşaltılması kararlaştırıldı. SAP Arena'nın yanı sıra salonun yanında yer alan bir başka binada da özel eğitimli köpeklerle arama yapıldı. Aramada soyunma odalarında şüpheli bir valiz bulundu. Polis, valizde herhangi bir patlayıcıya rastlanmadığını açıkladı.

Heidi Klum'un sunuculuğunu yaptığı "Almanya Top Modelini Arıyor" (Germany's next Topmodel) isimli yarışma 10'uncu kez düzenleniyor. Finale 17 – 19 yaşları arasında 4 genç kız kalmıştı.

Almanya'da bu yıl içinde güvenlik gerekçe gösterilerek bazı etkinlikler iptal edilmişti. Frankfurt'ta bir bisiklet yarışı, Braunschweig'da ise karnaval geçidi terör uyarısı nedeniyle ertelenmişti.