Moore: Silahlar değil, ABD'liler öldürür

Moore: Silahlar değil, ABD'liler öldürür
Moore: Silahlar değil, ABD'liler öldürür
ABD'li yönetmen Michael Moore, 'Silahlar değil, ABD'liler insanları öldürür' açıklamasında bulundu.

RADİKAL - Ünlü muhalif yönetmen Michael Moore ABD'deki bireysel silahlanma ve şiddet sorunu hakkında açıklamalarda bulundu. 

The Hollywood Reporter'da yazan Moore, Ulusal Tüfek Birliği'nin (NRA) "Silahlar değil, insanlar insanları öldürür" sloganına gönderme yaparak, "Bunu modifiye etmemiz gerekiyor - 'Silahlar öldürmez, ABD'liler öldürür'" dedi. Amerikan toplumunun sürekli bir korku halinde yaşadığına dikkat çeken yönetmen, bu korkuları, "Yoksul kalma korkusu, işten atılma korkusu, hastalanma korkusu, yaşlanma ve kimsesiz kalma korkusu" olarak sıraladı.

ABD'lilerin silahlanması ile geleceğe dair duyulan korkunun birleştiğini belirten Moore, "ABD'de güvenlik olmadığını biliyoruz... 'Sen kendi işine bak, ben de kendi işime bakacağım, senin sorunun beni ilgilendirmez' toplumuna dönüştük" diye yazdı. Moore, birçok başka ülkenin toplumsal şiddeti hükümetin refah programlarını genişleterek azalttığına dikkat çekti.

Ünlü yönetmen, dünyadaki birçok hükümetin şiddeti azaltma yolu olarak "birbirini kollamayı" keşfettiğini sözlerine ekledi. (Sol) 

Michael Moore evini mültecilere açtı