Moskova'da otobüs durağında patlama

Moskova'da otobüs durağında patlama
Moskova'da otobüs durağında patlama
Moskova'da bir otobüs durağına patlayıcı atılması sonucu 5 kişinin yaralandığı açıklandı.

RADİKAL - Rusya'nın başkenti Moskova'nın merkezinde bir otobüs durağında meydana gelen patlamada en az 5 kişinin yaralandığı belirtildi. Moskova Savcılığı'ndan RIA Novosti'ye yapılan açıklamada, "İlk bilgilere göre otobüs durağında bekleyen kalabalığa patlayıcı atıldı" denildi.

Sputnik'te yer alan habere göre, Moskova Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Andrey Galiakberov, "Moskova polisi, Pokrovka sokağında bulunan otobüs durağında patlamanın nedenlerini araştırıyor. Olay yerinde soruşturma ekibi çalışıyor" açıklamasında bulundu.

Patlamada 2 kadın ve 1 erkeğin yaralandığı açıklandı. Yaralı kadınlar hastaneye kaldırılırken, diğer kişi olay yerinde sağlık ekipleri müdahale etti. Ardından ise yaralı sayısı 5 olarak düzeltildi.

El yapımı olduğu tahmin edilen patlayıcının, durağın önünden geçen bir arabadan atıldığı tahmin ediliyor. Patlayıcının 50 gr TNT gücünde olduğu ifade edildi. Moskova'da otobüs durağında meydana gelen patlama, 'kamu düzenini bozan davranış' olarak nitelendirilirken, polis, olayla ilgili 'kamu düzenini bozan davranış' maddesine dayanarak soruşturma başlattı.

Moskova Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Galiakberov, zanlıların yakalanması için gereken tüm tedbirlerin alındığını söyledi.