Mossad şefi Hindistan'da faka bastı

Mossad şefi Hindistan'da faka bastı
Mossad şefi Hindistan'da faka bastı
İsrail Gizli Servisi Mossad Şefi Tamir Pardo'nun, Hindistanlı yetkililere, İsraillilerin kendilerini Hindistan'da, Türkiye ya da Güney Amerika'dan daha güvende hissettiklerini söylediği öne sürüldü.

İsrail Haaretz gazetesine göre, Times of India gazetesi, Hindistan’daki İsrail yetkilerine saldırıdan sadece birkaç gün önce New Delhi’ye giden İsrail Gizli Servisi Mossad Şefi Tamir Pardo’nun, yerel yetkililere İsraillilerin kendilerini Hindistan’da Türkiye ya da Güney Amerika’dan daha güvende hissettiklerini söylediğini iddia etti. Saldırıdan önce Hindistan’a giden Mossad Şefi Pardo’nun, İsraillilere yönelik bir terör saldırısı olasılığı konusunda uyarıda bulunduğu ancak, İsrail istihbaratının saldırının Hindistan'da gerçekleşebilme ihtimalinden söz etmediği belirtildi.
 
Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de Başbakan Manmohan Singh’in konutunun birkaç yüz metre yakınında İsrail büyükelçisinin eşi Tal Yeshova’yı taşıyan araç hafta başında bombalı saldırıya hedef olmuştu. Saldırıları üstlenen olmadı ancak İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Bütün bu olaylarda, saldırıların arkasındaki unsurlar İran ve yardımcısı Hizbullah...” diye konuştu. İran, İsrail’in suçlamalarını redddetti. (ANKA)