Mübarek: Beni öldürmeye çalışıyorlar

Mübarek: Beni öldürmeye çalışıyorlar
Mübarek: Beni öldürmeye çalışıyorlar

Cezaevi yetkilileri, Mübarek'in komaya girdiği yönünde basında çıkan haberleri yalanlarken, sağlık durumunda bugün itibarıyla nisbi iyileşme görüldüğünü ancak yüksek tansiyon ile solunum sıkıntısının devam ettiğini belirtti

Sağlık durumu stabil hale gelen, Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek, doktorların kendisini öldürmeye çalıştığından şüphe ediyor

Yargılanması Mısır 'da yapılan devam eden Mübarek, mahkemenin 2 Haziran'da ömür boyu hapis cezası vermesinin ardından sağlık sorunlarıyla mücadele ediyor.
Mübarek’in avukatı Ferid el Deeb, CBC televizyonuna dün yaptığı açıklamada, “Doktorlar beni öldürmeye çalışıyor” diyen devrik liderin “çevresindeki kimseye güvenmediğini ve artık yüzleri de tanıyamaz hale geldiğini” söyledi.

El Deeb, Mübarek'in kendisine, "Rahat değilim ve kendimi güvende hissetmiyorum. Beni öldürmek için emir aldıklarını hissediyorum" dediği ifade etti.
Mübarek, müebbet kararından sonra hastalanınca, Kahire'nin güneyindeki Tura cezaevine nakledilmişti. Devrik liderin sağlık durumu, geçtiğimiz günlerde ciddi şekilde bozulmuş ve iki kez duran kalbinin elektroşok cihazıyla tekrar çalıştırıldığı bildirilmişti.

Cezaevi yetkilileri, Mübarek'in komaya girdiği yönünde basında çıkan haberleri yalanlarken, sağlık durumunda bugün itibarıyla nisbi iyileşme görüldüğünü ancak yüksek tansiyon ile solunum sıkıntısının devam ettiğini belirtti.

Yürümede zorluk çeken ve şiddetli kas ağrıları bulunan Mübarek için bir fizik tedavi uzmanının da cezaevi hastanesine çağrıldığı öğrenildi.(hürriyetplanet)


  ETİKETLER:

  Mısır

  ,

  Bugün

  ,

  hapis

  ,

  Kahire

  ,

  cezaevi