Mucize bebek kurtarılamadı

ABD'nin Meksika Körfezi sahili ile kuzeyindeki Büyük Göllere kadar geniş bir bölgede etkili olan şiddetli fırtınalarda ölenlerin sayısı 39'a çıktı

LOUISVILLE - Yetkililer, Indiana eyaletinde 15 aylık Angel Babcock'un da yaşamını yitirdiğini açıkladı.Annesi, babası ve iki kardeşi fırtınada ölen Babcock, ailesiyle birlikte yaşadığı karavanın yok olmasının ardından bir tarlada yaralı bulunmuştu.

Babcock'un beynindeki ödemin giderilemediğini ve durumu giderek kötüleşen minik kızın beyin ölümünün gerçekleştiğini ifade eden doktorlar, yakınlarının Babcock'u yaşam destek ünitesinden çıkarma kararı aldığını belirtti.

Öte yandan cep telefonlarının çalışmadığı, elektrik ve internet hizmetlerinin verilemediği yerlerde insanlar, yıkılan evlerin enkazı altında yakınlarını aramaya devam ediyor.
Arama ve kurtarma çalışmalarının fırtınaların dinmesiyle hız kazandığı 5 eyalette ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Fırtınada en çok can kaybını veren Kentucky eyaletinde 19, Indiana eyaletinde ise 15 kişi yaşamını yitirdi. Ohio'da 3, Alabama ve Georgia'da ise birer kişinin öldüğü bildirildi.(aa)


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Yaşam

  ,

  elektrik