Mueller'ın annesi: Kızımızın öldüğüne inanmıyoruz

Mueller'ın annesi: Kızımızın öldüğüne inanmıyoruz
Mueller'ın annesi: Kızımızın öldüğüne inanmıyoruz
IŞİD'in Ürdün'ün hava saldırılarında öldürüldüğünü iddia ettiği ABD'li yardım görevlisi Kayla Jean Mueller'ın annesi terör örgütüne seslendi ve 'Onun güvenliği sizin sorumluluğunuz altında' dedi.

RADİKAL - IŞİD'in, Ürdün'ün düzenlediği hava operasyonu esnasında enkaz altında kalıp öldüğünü iddia ettiği ABD 'li rehine Kayla Jean Mueller'ın ailesi, örgüte "Bizimle iletişime geçin" mesajı gönderdi.

Sputnik'te yer alan habere göre, açıklama yayımlayan aile , kızlarının hâlâ hayatta olduğuna inandıklarını söyleyip militanlardan ona 'misafir' gibi davranmasını istedi. Daha önce de IŞİD'le irtibat kuran ama Mueller'in ölüm iddiasının ardından sessizliklerini bozmaya karar veren aile üyeleri, "Çok endişeliyiz. Size özel bir mesaj gönderdik. Bir cevap vermenizi bekliyoruz. Bize Kayla'ya misafiriniz gibi davrandığınızı söylemiştiniz. Dolayısıyla onun güvenliği ve iyiliği sizin sorumluluğunuz altında" ifadelerini kullandı.

Ürdün IŞİD'e karşı kara harekatı mı başlatıyor?


ÖLDÜĞÜNE DAİR KANIT YOK

Öte yandan, Beyaz Saray, Mueller'ın öldürüldüğüne dair ellerinde herhangi bir kanıt olmadığını açıkladı. Ürdün hükümeti de iddiayı "propaganda" olarak niteledi ve yapılan açıklamada, "Mantıksız bir iddia. Doğruluğundan kuşkuluyuz" ifadeleri kullanıldı.

Ürdün hava saldırısında ABD'li rehine öldü iddiası

Ürdünlü pilot için bombaların üzerine intikam mesajı yazdılar

Ürdün Kralı ve Kraliçesi'nden taziye ziyareti