Muhalifler, kameralar önünde helikopter düşürdü

Muhalifler, kameralar önünde helikopter düşürdü
Muhalifler, kameralar önünde helikopter düşürdü
Suriye'de muhaliflerin orduya ait helikopteri termal füzelerle düşürme anı saniye saniye görüntülendi.

HALEP - Özgür Suriye Ordusu'nun, Suriye ordusuna ait helikopteri düşürme anı, Anadolu Ajansı kameraları tarafından görüntülendi.

Suriye ordusuna ait bir helikopteri düşüren Vefa Kalkanı Tugayı'nın Komutanı Kamil el-İdlibi AA muhabirine yaptığı açıklamada, termal füze ve uçaksavar gibi gelişmiş imkanlara sahip olduklarını ve bu silahların helikopter ve savaş uçakları için tehlike arz ettiğini söyledi.

Bölgede güç dengelerinin değiştiğine dikkati çeken İdlibi, “Suriye uçakları devrimcilerin bulundukları bölgelerde alçaktan uçmaya çekiniyor” dedi.

İdlibi, rejime bağlı hava kuvvetlerinin çatışma meydanlarından uzak tutulmasıyla değişen güç dengelerinin, savaşın sonucunun netleşmesine katkı sağlayacağını savundu. (aa) 


  http://www.radikal.com.tr/112392411239248

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Stinger - UYİ35

  Videodaki her "Allahuekber" nidasından sonra "Made in USA" diye bağırılıyormuş gibi geldi nedense! Sonra bir de Afganistan tarihini, geçmişte bu füzelerin kimlere verilip, 20 yıl sonra o desteklenenlerin nasıl düşman haline getirilmiş olduğunu ve hemen ardından Afganistan'ın nasıl işgal edildiğini hatırladım. Tarih tekerrür edecek mi bakalım.

  PKK'nın düşürdüğü görüntüyü isteyen yorumcuya. - unutulur

  Bu habere bakıp "PKK'nın düşürdüğü helikopterleri neden vermiyorsunuz" diye soran yorumcular var. Merak ediyorum acaba o helikopterde ölen insanların aileleri PKK dan aman ve merhamet mi dilesin istiyorsunuz ? Yoksa PKK çok güçlü bak bizim çocukları nasıl öldürdü diye düşünüp korkacaklar mı ? Daha önemlisi şunu sormak istiyorum: PKK nın düşürdüğü helikopter görüntüsünü zevk ve övünçle izleyip yaşasın kürdistan yorumu yazdığınızda, ölümden zevk aldığınızı fark etmiyor musunuz ? Son olarak: bu haberdeki katil teröristlerin yaptıklarıyla PKK militanlarını kıyaslamanız çok ironik değil mi ?

  madem bunlar devrimci - paradigmasal

  neden sivil yerleşim yerlerini bombalıyorlar? bu adamların demokratik bir ülke kuracaklarına inanan var mı? madem demokratikler neden esad seçim yapmasın derhal gitsin diye bin takla atıyorlar?

  DEVRİMCİYE BAK.. - Düzgün Baba

  Bunlar devrimci ise ben de karşı devrimciyim. ABD , Katar , Suudi Arabistan, maalesef Türkiye silahları ile katliam, cinayet , çapulculuk yapıyorlar. Bunlar hakkında bilgi için lütfen bugünkü Radikal'de "Yoktan var olan Rajova " başlıklı yazıyı okuyun. Halk bunları destekleseydi, Suriye'de çoktan "devrim " olmuştu.

  HEP BAŞKALARINI ÖNEMSEDİK - pispor

  Oysa birazıcık pkk nın düşürdüğü helikopterleri verseydik şimdi barış ortamı çoktan oluşmuştu.Oysa pkk nın düşürdüklerini ne basınımız nede görsel medya verdi.şimdi süriyede kuş uçsa veriliyor.oysa süriyeden önce bizim iç barışa ihtiyacımız var.

  Siyasal islamın zararları - brotherlouie

  Adamlar işledikleri cinayetlere, tecavüz vb. insanlık suçlarına ne güzel bir ambalaj bulmuşlar. Bu adamlar muhalif değil bildiğiniz düpedüz teröristir ve işledikleri bu terör suçlarına inandıkları dini ve tanrılarını alet ederek kendilerince kendilerini meşru ve haklı göstermeye çalışıyorlar. Bu insanlar yabancı devletler tarafından bu devletlerin çıkarlarına çalışan para ile tutulmuş canilerdir. Yazıklar olsun diyorum. Bunlar gibi insanlar yüzünden islam dini bir terör dini olarak daima dünya insanlarının bilinç altında her zaman bu şekilde yer edecektir.

  Eldeki silahı Amerika veriyor... - halukaka

  Amerikan kuklası, Amerika'nın verdiği silahla kendi ülkesinin ordusuna ateş ediyor... Türkiye'de de durum benzer... Ha bizdeki Amerikan kuklaları helikopter düşürmüyor da uydurma suçlarla hapse atıyorlar!!!