Müjde! Commodore 64 geri döndü

Müjde! Commodore 64 geri döndü
Müjde! Commodore 64 geri döndü
Kişisel bilgisayarların hızla popülerleştiği 80'li yıllarda pek çok eve giren Commodore 64, eski yüzü ama yeni donanımıyla piyasaya sürüldü.

Seksenli yılların efsane bilgisayarı Commodore 64, yeni özellikleriyle geri döndü. Eski tasarımını koruyan Commodore 64′de bazı klavye değişiklikleri ile beraber içindeki işlemcisi de değişiyor. 1.8GHz Intel işlemci, maksimum 4GB RAM ve Windows 7 işletim sistemiyle gelen yeni Commodore 64, Blue-ray diskleri de okuyabiliyor. Commodore 64, içinde Commodore emülatörüyle beraber geliyor ve böylece eski Commodore oyunları da oynanabiliyor.

Commodore’un ABD fiyatları 250 ile 895 dolar arasında. 895 dolarlık versiyonunda NVIDIA ION2 Grafik Kartı DDR3 512MB bulunurken, WiFi, Bluetooth destekliyor ve hard diski boyutu ise 1 terrabyte. ( NTV )


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Windows

  ,

  Klavye

  ,

  NTV

  http://www.radikal.com.tr/104552610455263

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  resimlere ve yazılanlara aldanmayın. - enginjo

  birisi demiş ekranı olmayan laptoptan ne farkı var. zaten resimde görünen eski commadore klavyesi. kasası ve ekranı resimde yok. yani arkadaş klavye ile laptop kıyaslamış. haberde belirtilen windows 7 ile gelecek kısmı ise tamamen saçmalık. commadore ubuntu yüklü geliyor ve sadece windows DESTEĞİ var. yani kurmak isteyen kendisi kurmalı. ayrıca nostalji niyetine içine eski commadore enumatorü koymuşlar tüm eski oyunlar uyumlu olabilecekmiş.

  Commodore görünümlü pc.. - etacarinea2

  Bu cihaz Commodore görünümlü pc olmuş,zira içindeki donanım ve işletim sistemi zaten her köşebaşında satılan bilgisayarlarda var.Meraklısı nostalji olsun diye alabilir sadece..

  eeee? - erkywerky

  Ekranı olmayan bir laptopdan ne farkı var?