Mültecilere tekme atan kameraman özür diledi

Mültecilere tekme atan kameraman özür diledi
Mültecilere tekme atan kameraman özür diledi
Geçtiğimiz günlerde Macaristan- Sırbistan sınırında polisten kaçan mültecilere tekme atan ve yakalanmaları için çelme takan Macar kameraman özür diledi. Kameraman Petra Laszlo "Ben çocuklara tekme atan kalpsiz, ırkçı kameraman değilim" dedi.

RADİKAL - Olaydan beri ilk kez konuşan Laszlo, hükümete yakın sağcı muhafazakar "Magyar Nemzet" gazetesine gönderdiği mektupla kendini savundu.

Laszlo mektubunda “Kamera çalışıyordu, yüzlerce mülteci polis barikatlarını aşmıştı. Bunlardan bir tanesi bana doğru geliyordu, çok korkmuştum. Bir an kendimi kaybettim. Sandım ki bana saldırılıyor ve kendimi korumak zorundayım. İnsan paniğe düştüğünde doğru karar vermek zordur" diye yazdı.

Yaptığının sorumluluğunu üstlenmeye hazır olduğunu söyleyen Petra Laszlo mektubunu “Ama ben çocuklara tekme atan kalpsiz, ırkçı kameraman değilim. Ne siyasal cadı avını ne de ne hakaretleri ne de ölüm tehditlerini hak ediyorum. Ben şimdi sadece yanlış karar vermiş, küçük çocukları olan işsiz bir anneyim. Gerçekten çok üzgünüm" ifadeleriyle bitiriyor. (Ahmet İncel / Münih / DHA)

'Gazeteci' insanlığa çelme taktı!


  ETİKETLER:

  mülteci

  ,

  Gazeteci

  ,

  muhafazakar

  http://www.radikal.com.tr/143239614323962

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yalancı - ada.us

  bütün ırkçılar gibi yalancı ve ahlaksız, utanmadan çocuklarını kullandırarak kendini kurtarmaya çalışıyor, o çocuklar annelerinin pisliğinden utanç duyacaklardır. umarım türkiye'deki ırkçılarda böyle teşhir edlip lanetlenirler.

  Yalan - user401060

  Yalan söylediği belli. Çelmeyi kucağında çocuk olan adam, kendisini geçtikten sonra takıyor. Yani üstüme geldiler korktum vs. olayı değil. "Özür dilerim. Refleks olarak yaptım." deseydi inanırdım. Çünkü kaçmakta olan birine, suçludur ondan kaçıyordur düşüncesi ile, içgüdüsel olarak çelme takma isteği gelir. Ama bu anlattığı yalan.