Mursi ve İhvan liderleri 'ölüme sebebiyet vermek'le suçlanıyor

Mursi ve İhvan liderleri 'ölüme sebebiyet vermek'le suçlanıyor
Mursi ve İhvan liderleri 'ölüme sebebiyet vermek'le suçlanıyor
Askeri darbe ile görevinden uzaklaştırılan Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile birlikte 14 Müslüman Kardeşler lideri ceza mahkemesine sevk edildi. Mursi ve İhvancılar "göstericileri öldürmeye kışkırtmak"la da suçlanıyor.

KAHİRE – Mısır’da ordunun yönetime el koymasının ardından görevinden uzaklaştırılan ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, "Cumhurbaşkanlığı sarayı önündeki olaylarda göstericileri öldürmeye kışkırtmak" suçlamasıyla ceza mahkemesine sevk edildi.

Mısır devlet televizyonunda yer alan habere göre, Mısır Başsavcısı Hişam Berekat, "5 Aralık 2012'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde anayasa taslağını protesto eden göstericileri öldürmeye kışkırtmak" suçlamasıyla Mursi'nin ceza mahkemesine sevk edilmesine karar verdi.


‘ESMA’NIN BABASI’ DA MAHKEMEDE
Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden ve Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkan Yardımcısı İsam el-Iryan ve Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda darbe karşıtı gösteri sırasında öldürülen Esma el-Bilteci'nin babası Muhammed el-Bilteci'nin de aralarında bulunduğu 14 İhvan lideri "halkı şiddete teşvik ve ölüme sebebiyet vermek" suçlamalarıyla ceza mahkemesine gönderildi


AA