Müslüman Kardeşler feshediliyor!

Müslüman Kardeşler feshediliyor!
Müslüman Kardeşler feshediliyor!
Mısır'daki Müslüman Kardeşler'in lideri Muhammed el-Bedii'nin oğlu Ammar'ın dünkü gösterilerde öldürüldüğü duyurulurken, hükümetin de İhvan'ın feshedilmesini görüşmeye başladığı bildiriliyor.

Radikal.com.tr - Müslüman Kardeşler'in Facebook sayfası aracılığıyla yapılan açıklamada 38 yaşındaki Ammar Badie'nin Ramses Meydanı'ndaki gösteriler sırasında öldürüldüğü bildirildi. Mısır'da Müslüman Kardeşler destekçileri 'Darbenin Gidişi' adı altında bir hafta sürecek gösterilere başlayacak. Güvenlik güçleri ise alarmda. Ayrıca, hükümetin de İhvan'ın feshedilmesini görüşmeye başladığı bildiriliyor.

İhvan liderlerine evlat acısı


Bu arada Kahire'de Mursi destekçilerinin sığındığı El Fetih Camii'nin etrafı güvenlik güçleri tarafından sarıldı. Bir gösterici, caminin içinde bin kişi olduğunu söyledi. Kahire’deki El Fetih Camii’nde Türk gazeteci Metin Turan’ın da mahsur kaldığı olayla ilgili Dışişleri Bakanlığı'ndan gelişmelerin endişeyle takip edildiği açıklaması yapıldı. Camide 12 saatlerdir mahsur kalan 500 kişiden biri olan Turan yaşadıklarını ise anlık olarak Twitter hesabından paylaşıyor.

MÜSLÜMAN KARDEŞLER FESHEDİLİYOR

Mısır'da Müslüman Kardeşler'e iki ağır darbe indirildi. Dünkü gösterilerde İhvan'ın liderinin oğlunun öldürüldüğü açıklanırken, hükümet de İhvan'ın feshedilmesini görüşmeye başladı.

Mısır'da hükümet sözcüsü Şerif Şevki, Başbakan Hazım el Beblavi'nin, Müslüman Kardeşler'in feshedilmesini önerdiğini ve hükümetin bu konu üzerinde çalıştığını söyledi. Sözcü Şevki'nin verdiği bilgiye göre Başbakan Beblavi bu önerisini sivil toplum kuruluşlarından sorumlu olan Sosyal İşler Bakanı'na yaptı.

POLİS, CAMİ DIŞINA ÇIKANLARI TUTUKLUYOR

El Fetih Camii'nin dışarısında silah sesleri geldiğini belirten Turan, polisin camiden çıkan kişileri tutukladığını söyledi. İşte El Fetih Camii'nde saatlerdir tutsak olan Türk gazeteci Metin Turan'ın Twitter hesabından yaptığı en son paylaşımlar: