Müslüman Kardeşler'in lideri hakkındaki idam cezası onandı

Müslüman Kardeşler'in lideri hakkındaki idam cezası onandı
Müslüman Kardeşler'in lideri hakkındaki idam cezası onandı
Mısır'da Müslüman Kardeşler'in lideri Muhammed Bedii hakkında verilen idam cezası ondandı.

RADİKAL - Mısır 'da üst mahkeme , Müslüman Kardeşler hareketinin lideri Muhammed Bedii ve 12 yöneticisi hakkında devlete karşı saldırı planlamak suçundan verilen idam cezası kararını onadı. Benzer başka davalardan da yargılanan Bedii daha önce de suçlu bulunmuş ancak hakkında verilen idam cezaları müebbet hapse çevrilmişti.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Mısır hükümeti Müslüman Kardeşler'i 2013'te terör örgütü ilan etmişti. Sanıklar, ülkedeki Müslüman Kardeşler destekçilerini yönlendirmek için kamuoyunda ‘Rabia Operasyonlar Odası’ olarak bilinen bir "kontrol odası" kurmak, kaos yaratmak ve devlete karşı gelmek için operasyon birimleri kurmakla suçlanıyor.

Müslüman Kardeşler'in liderine idam cezası

2010'DAN BERİ LİDERİ

Ordunun 2013'te eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi devirmesinin ardından, Müslüman Kardeşler'e yönelik davalarda binlerce kişi tutuklandı, yüzlerce kişi hakkında da idam cezası kararı verildi.

71 yaşındaki Muhammed Bedii 2010'dan bu yana Müslüman Kardeşler'in lideri.


  http://www.radikal.com.tr/133368213336821

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İdam Ceza Değildir. - Su Cemre Sim

  Mısır uygarlığı, dünyanın en köklü uygarlıklarından biridir. Mısır'dan idam cezası kaldırılmalı, eli kana bulaşmamış insanlar serbest bırakılmalı.Mısır, kendi insanını asarak , işkence yaparak, yargısız infazlarda öldürerek bir yerlere varamayacağını bilmeli. Türkiye varamadı, önünde çok canlı bir örnek var.