Müslüman market çalışanı müşterileri dondurucuya saklamış!

Müslüman market çalışanı müşterileri dondurucuya saklamış!
Müslüman market çalışanı müşterileri dondurucuya saklamış!
Paris'te, rehine krizinin yaşandığı Yahudi marketindeki birçok kişinin, markette çalışan Müslüman bir genç tarafından saldırgandan saklandığı ortaya çıktı. Aralarında bir anne ve bebeğinin de olduğu müşterilerin sayısı şehir meclisi üyesi Malik Yettou'nun verdiği bilgiye göre 7.

Fransa ’da Amedy Coulibaly adlı silahlı saldırganın, cuma günü bir Yahudi marketinde gerçekleştirdiği saldırının ayrıntıları ortaya çıkıyor. Markete düzenlenen operasyonda saldırgan ölmüş, dört rehine de hayatını kaybetmişti. Markette ölenlerin sayısının artmasına Malili bir Müslüman genç engel oldu. 

Markette çalışan Lassana Bathily isimli 24 yaşındaki genç, rehine eyleminin başlamasının ardından marketin bodrumuna kaçtı. Kendisi ile birlikte bir grup müşterinin de aşağı kaçtığını gören Bathily onları market dondurucusunun içine soktu. Aralarında bir anne ve bebeğinin de olduğu müşterilerin sayısı şehir meclisi üyesi Malik Yettou’nun verdiği bilgiye göre 7. Bathily ile röportaj yapan BFM televizyonu ise bu sayede kurtulan kişi sayısını 15 kişi olarak veriyor.

Bathily, dondurucunun fişini çekip bodrumun lambasını kapattıktan sonra içerideki insanlara sakin olmalarını ve orada beklemelerini söyledi. Ardından da yukarı çıktı.

POLİS ONU SALDIRGAN ZANNETTİ
Bathily, yukarı çıktığında yük asansörünün kaçmak için uygun olduğunu fark etti ve saldırgan kendisini görmeden asansör vasıtasıyla marketin dışına çıkabildi. Onu gören polisler Malili gencin saldırgan olduğunu zannetti ve ellerini havaya kaldırmasını ve yere yatmasını istedi.

Onu kelepçeleyen ve 1,5 saat gözaltında tutan polis, saldırganlardan biri olmadığını anlayınca onu serbest bıraktı ve marketin planı konusunda kendilerine yardım etmesini istedi.
Rehine eylemi sona erip saldırgan öldürüldükten sonra dondurucudan dışarı çıkan müşterilerin bazıları Bathily’in yanına geldi ve ona teşekkür etti.

Malili genç şu anda Fransız medyası ve sosyal medyada bir kahraman olarak anılıyor. Haber ve paylaşımlarda Bathily’in yaptığı kahramanlıkla Müslümanlar hakkında genelleme yapmanın ne kadar yanlış olduğunu gösterdiğinden bahsediliyor. Kaynak: Al Jazeera


  http://www.radikal.com.tr/126979312697933

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haber bağlığı? - user957847

  Müslüman genç rehineleri gizleyerek belki de hayatlarını kurtarmış ama ben haberin başlığından müslüman gencin tam bir aşağılık biri olduğunu sandım. Başlık haberin aksini belirten, suçlayıcı cinsten ey Radikal!

  Haberi yapan arkadaşlara ithafen... - Veci

  Dostum haber 'FRANSIZ VATANDAŞI 3 teröristler öldürüldü' diyerek duyuruldu. Siz niye 'MÜSLÜMAN market çalışanı' diye haber yapıyorsunuz şimdi? Yada 'YAHUDİ marketi' demek ne derece mantıklı? Marketin yahudisi mi olur :)

  Kahramanın Dini Olmaz - user834735

  Terörün dini olmazsa kahramanın da dini olmaz.