Müslüman modelin 'güzel' mücadelesi

Müslüman modelin 'güzel' mücadelesi
Müslüman modelin 'güzel' mücadelesi
Fas asılı İtalyan model Ahlam El Brinis, aldığı hakaret ve tehditlere karşın ilk 'Müslüman Miss İtalya' unvanına sahip olmak istediğini açıkladı.

RADİKAL – İtalya’nın Vegeto bölgesinden Fas asılı 20 yaşındaki Ahlam El Brinis, ilk ‘Müslüman Miss İtalya’ unvanına sahip olmak istiyor. Brinis, gelecek ay düzenlenecek olan güzellik yarışmasına katılımı hakkında sosyal medya üzerinden birçok hakaret ve tehdide maruz kaldığını söylüyor.  

İngiliz Telegraph gazetesinde yer alan habere göre, bikini ve iç çamaşırlarıyla verdiği pozlar nedeniyle tepki çektiğini belirten Brinis, kimi çevreler tarafından “İslam’ın adını kötüye çıkarmakla” suçlanıyor. Kendisini eleştirenler hakkında “çok fazla vakti olan saçma insanlar” yorumunda bulunan İtalyan model, Fas’ta yaşayan büyükannesinin desteğinden güç aldığını ifade etti. Brinis, büyükannesinin, “Din kalptedir, giydiğin kıyafetlerde değil” sözlerini aktardı.

‘HAKARETTEN ÇOK TEŞVİK MESAJI ALDIM’

La Repubblica gazetesine konuşan Brinis,“Hakaret edenler oldu, ancak hem arkadaşlarımdan hem de hiç tanımadığım insanlardan daha çok teşvik mesajları aldım” dedi ve ekledi, “Dinin bir güzellik yarışmasıyla bir alakası olmaması gerekir.”

HAYALİNİ 6 YAŞINDA KURMAYA BAŞLADI

6 yaşındayken Miss İtalya yarışmasını izlerken ilk kez güzellik kraliçesi olma hayali kurduğunu belirten Brinis, Venedik yakınlarında bulunan Jesolo kasabasında düzenlenen güzellik yarışmasının son etabına katılacak.

İslam’a saygı duyduğunu söyleyen, ancak kendisini İslam’la tanımlamak istemediğini ifade eden Brinis, ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Padua kentinde doğup büyüdüğünü ve “tamamen İtalyan hissettiğini” söylüyor. Çocukken Arapça öğrenmeyen Brinis, erkek arkadaşı Cristian ile yaşıyor ve evde İtalyanca konuşuyor. Brinis, “İtalyan yemekleri pişirmeye bayılıyorum. Biri benden Fas yemeği yapmamı istese nereden başlayacağımı bilmezdim” dedi.

STRES NEDENİYLE KİLO VERDİ

Yarışma nedeniyle stresli olan genç model, bunun sonucunda kilo verdiğini ve şu sıralarda bol ‘makarna ve ızgara et’ yiyerek kilo almaya çalıştığını anlattı.