Müslüman sosyalistliğimden eser kalmadı

Müslüman sosyalistliğimden eser kalmadı
Müslüman sosyalistliğimden eser kalmadı

Obama, eşi Michelle in k külünün aynısını fotoğrafta kendi başına montajlattırıp bunu davetlilere gösterdi.

Obama, Beyaz Saray Muhabirleri'nin yemeğinde dalgasını geçti: "İtiraf etmeliyim ki, bir zamanlar olduğum iriyarı genç Müslüman sosyaliste benzemiyorum."

ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray Muhabirleri Derneği’nin akşam yemeğinde hem kendisi hem rakipleriyle dalga geçen esprileriyle davetlileri kırıp geçirdi. Müslüman ve sosyalist olduğu yönündeki haberleri ‘ti’ye alan Obama, yıllar içinde değiştiğini belirterek “Bu günlerde aynaya baktığımda itiraf etmeliyim ki, bir zamanlar olduğum iriyarı genç Müslüman sosyaliste benzemiyorum. Zaman geçiyor. Ve saçınız beyazlıyor” dedi.

Kâkül şakasına alkış

Konuşmasına ünlü rapçi DJ Khaled’in şarkısı ‘All I do is win’ (Tek yaptığım kazanmak) ile giriş yapan Obama, sözleriyle salondakileri kahkahaya boğdu. Obama, ikinci kez seçimi kazanmanın radikal planlarını hayata geçirme imkanı verdiğini ama yaşlandığını ve aradan geçen yılların kendisini ‘emekli bir golfçü’ haline getirdiğini söyledi. Başkanlığının ikinci döneminde imajını değiştirebileceğini belirten Obama, en fazla alkışı eşi Michelle Obama’ya gönderme yaptığı ‘kâkül’ şakasıyla aldı. İkinci döneminde daha fazla enerjiye ihtiyacı olacağını söyleyen Obama “Takımımla konuştum ve Michelle’in numarasını kullanmaya karar verdik” dedikten sonra photoshop’la kâkül eklenmiş fotoğraflarını konuklara gösterdi. Obama, eşinin ikinci dönem yemin törenine kâküllü yeni saç modeliyle gelmesini “En önemli olay” diye yorumlamıştı. Obama açılış konuşmasında Boston Maratonu’ndaki saldırı ve Teksas’ta gübre fabrikasında yaşanan patlamaya da değinip iki olayda güvenlik güçleri ve gazetecilere olağanüstü çıkardıkları gerekçesiyle teşekkür etti. Geceye katılan 3 bin davetli arasında Güney Koreli repçi Psy, şarkıcı Barbra Streisand, Hollywood yıldızları Bradley Cooper, Michael J. Fox, Kevin Spacey ve Michael Douglas, yönetmen Steven Spielberg ve George Lucas da vardı.