Müşterisine 56 shot içki veren barmene hapis cezası

Müşterisine 56 shot içki veren barmene hapis cezası
Müşterisine 56 shot içki veren barmene hapis cezası
Fransız barmen Gilles Crepin, 56 içki satın alan müşterisinin 'hayatını kaybetmesine neden olmaktan' hapis cezasına çarptırıldı.

RADİKAL - Fransa 'da bir barmen, 56 içki verdiği müşterisinin ölümüne neden olmaktan dört ay hapis cezasına çarptırıldı. Barmenin cezası ertelendi. BBC Türkçe'nin haberine göre, Renaud Prudhomme adlı 56 yaşındaki müşteri, kızı ve arkadaşlarıyla birlikte gittiği barın içki içme rekorunu kırmaya çalışıyordu.

Prudhomme diğer müşterilerinin yardımıyla evine götürüldükten sonra hastaneye kaldırıldı, ertesi gün de öldü. 47 yaşındaki barmen Gilles Crepin, tabeladaki içki içme rekorlarını göstererek Prudhomme'u rekor denemesine teşvik ettiğini kabul etti. Hapis cezasının yanı sıra Crepin'in bir yıl süreyle barmenlik yapmaktan men edildiği belirtildi.

Rekor denemesi sonucu hayatını kaybetti

'SAĞLIK RAPORU İSTEYEMEYİZ'

Gilles Crepin'in avukatı Renaud Portejoie, kararı temyiz edeceklerini açıkladı. Portejoie ölen müşterinin alkol bağımlılığı ve solunum sorunu olduğunu söyledi ve "İçki isteyen her müşteriden doktor raporu isteyemeyiz" dedi.

Prudhomme'ın kızı adına açıklama yapan Antoine Portal kararı memnunlukla karşıladıklarını söyledi ve "Sarhoş müşterilere alkol servis edilmesinin yasak olduğunu diğer kişilere de hatırlatmak istiyoruz" diye konuştu.